Erdoğan'dan Biden'a F-35 ve S-400 mesajı: Farklı adım atmamızı beklemeyin

Erdoğan'dan Biden'a F-35 ve S-400 mesajı: Farklı adım atmamızı beklemeyin
Erdoğan'dan Biden'a F-35 ve S-400 mesajı: Farklı adım atmamızı beklemeyin LM
Bu içerik 506 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile gerginliğe yol açan Rusya'dan S-400 alımı ile F-35 konularını değerlendirdi.

ABD Başkanı Joe Biden ile NATO zirvesi kapsamında yaptığı görüşmede konunun gündeme geldiğini hatırlatan Erdoğan, "F-35'te üzerimize düşeni yaptık" dedi.

Bakü’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Biden'a "Türkiye olarak gerek F-35 gerekse S-400 konusunda farklı bir adım atmamızı beklemeyin, dedim. Çünkü biz F-35'te üzerimize düşeni yaptık." dediğini aktardı.

Son olarak Biden'ın Hava Kuvvetleri Sekreterliği için aday gösterdiği Frank Kendall, Türkiye'den F-35 parçalarının alımının durdurulması gerektiğini söylemişti.

Erdoğan ayrıca Biden'a "Terör örgütü YPG ile mi yoksa NATO müttefikiniz Türkiye ile hareket edeceksiniz?" diye sorduğunu ancak cevap alamadığını kaydetti.

Cumhurbaşkanı, "Terörün hedefi olan bir müttefikin yanında durmak yerine o müttefikin mücadele ettiği terör örgütlerini tercih etmek, tarihi bir hatadır. Terör örgütlerini destekleyenler, onlara cesaret verenler ne büyük bir yanlış yaptıklarını er ya da geç anlayacaklar." dedi.

"Afganistan'da daha fazla sorumluluk alabiliriz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'nin Afganistan’dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir." şeklinde konuştu.

"Yakın zamanda Putin'le ikili görüşme yapacağız"

Ermenistan'ın güven artırıcı adımlar atmaya başlaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, "Döşediği mayınların haritalarını Azerbaycan’la paylaşması bu yönde önemli bir ilk adımı teşkil edecektir." dedi.

Erdoğan, Zengezur koridoru konusunda da "Rusya tarafında geciktirme niyeti olduğuna ihtimal vermiyorum. Tam aksine yardımcı bir hava içinde. Yakın zamanda Putin'le ikili görüşme yapacağız." açıklamasında bulundu.

"Temenni ederim eylül-ekim gibi kendi aşımızı üretmiş oluruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovid-19 aşılamalarına ilişkin, "Yoğun aşı süreci pek çok yerde rahatlama meydana getirdi. Temenni ederim ki eylül-ekim gibi biz de kendi aşımızı üretmiş oluruz." diye konuştu.

"Cumhur İttifakı'nın adayı belli"

"Cumhur İttifakı'nın adayı belli." ifadesini kullanan Erdoğan, "Dolayısıyla bizim karşımıza kimin çıkacağı bizi pek de ilgilendirmiyor." dedi.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi