Euro 2020: Το πρόγραμμα της ημέρας

Euro 2020: Το πρόγραμμα της ημέρας
Euro 2020: Το πρόγραμμα της ημέρας LM
Bu içerik 411 kez okundu.

Euro 2020: Κρίνονται απόψε τα δυο τελευταία εισιτήρια, για τα ημιτελικά του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Παιχνίδια-θρίλερ και σπουδαία ντέρμπι, έκρυβε η πρώτη μέρα της προημιτελικής φάσης του Euro 2020. Στην Αγία Πετρούπολη η Ισπανία «λύγισε»... τον Ζόμερ στη διαδικασία των πέναλτι (1-1 κανονική διάρκεια) και πήρε το εισιτήριο για τους «4» του θεσμού.

Λίγες ώρες αργότερα, στο μεγάλο ντέρμπι της ημέρας, η Ιταλία με τις γκολάρες των Μπαρέλα και Ινσίνιε, άντεξε στην πίεση του Βελγίου στο β' μέρος και παρά το σοκ από τον σοβαρό τραυματισμό του Σπινατσόλα, η «σκουάντρα ατζούρα» έκλεισε και αυτή θέση στα ημιτελικά.

Απόψε, αναμένεται να βρουν κάτοχο και δυο τελευταία εισιτήρια για τους «4» του Euro 2020.  Στις 19:00 η Τσεχία υποδέχεται την Δανία, στο Μπακού.

To  συγκρότημα του Γιάροσλαβ Σίλχαβι μετά την έκπληξη που έκανε στην φάση των «16», όπου και άφησε εκτός θεσμού την Ολλανδία έχει σαν στόχο της, την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού μετά από 17 χρόνια και το Euro του 2004 στην Πορτογαλία όπου και αποκλείστηκε από την Εθνική μας ομάδα.

Από την πλευρά της, η ομάδα του Κάσπερ Γιούλμαντ μετά την επιβλητική της νίκη –πρόκριση στους «16», απέναντι στην Ουαλία θέλει για τέταρτη φορά στην ιστορία της να βρεθεί στα ημιτελικά του θεσμού.

Στις 22:00 στο «Ολίμπικο» της Ρώμης, στο άλλο ματς της ημέρας, η Ουκρανία αντιμετωπίζει την Αγγλία. Οι «μαχητές» του Αντρέι Σεβτσένκο, έπειτα από την νίκη-πρόκριση τους σε βάρος της Σουηδίας στοχεύει στην παρουσία της για πρώτη φορά στην ιστορία της στα ημιτελικά του θεσμού.

Στον αντίποδα τα «Τρία Λιοντάρια» του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ μετά την νίκη εναντίον της Γερμανίας, η οποία έβαλε τέλος στην αρνητική παράδοση που είχαν κόντρα στα «πάντσερ» θέλει να κάνει ακόμα ένα βήμα στην προσπάθεια της για κατάκτηση του τροπαίου.

Συνοπτικά το πρόγραμμα και τα αποτελέσματα στο Euro 2020:

 Α' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/06 ΡΩΜΗ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΙΤΑΛΙΑ  0-3
12/06 ΜΠΑΚΟΥ ΟΥΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  1-1
16/06 ΜΠΑΚΟΥ ΤΟΥΡΚΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  0-2
16/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΕΛΒΕΤΙΑ  3-0
20/06 ΡΩΜΗ ΙΤΑΛΙΑ-ΟΥΑΛΙΑ  1-0
20/06 ΜΠΑΚΟΥ ΕΛΒΕΤΙΑ-ΤΟΥΡΚΙΑ  3-1
Β' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
12/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ  0-1
12/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΒΕΛΓΙΟ-ΡΩΣΙΑ  3-0
16/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΡΩΣΙΑ  0-1
17/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΔΑΝΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  1-2
21/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΦΙΝΛΑΝΔΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ  0-2
21/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ ΡΩΣΙΑ-ΔΑΝΙΑ  1-4
 Γ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΑΥΣΤΡΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  3-1
13/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΟΥΚΡΑΝΙΑ  3-2
17/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΣΚΟΠΙΑ  2-1
17/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΟΛΛΑΝΔΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  2-0
21/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ ΟΥΚΡΑΝΙΑ-ΑΥΣΤΡΙΑ  0-1
21/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ ΣΚΟΠΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ  0-3
 Δ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
13/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΚΡΟΑΤΙΑ  1-0
14/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΣΚΩΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  0-2
18/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΤΣΕΧΙΑ  1-1
18/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΑΓΓΛΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  0-0
22/06 ΛΟΝΔΙΝΟ ΤΣΕΧΙΑ-ΑΓΓΛΙΑ  0-1
22/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ ΚΡΟΑΤΙΑ-ΣΚΩΤΙΑ  3-1
 Ε' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΠΟΛΩΝΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  1-2
14/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΣΟΥΗΔΙΑ  0-0
18/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΣΛΟΒΑΚΙΑ  1-0
19/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΙΣΠΑΝΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  1-1
23/06 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ ΣΟΥΗΔΙΑ-ΠΟΛΩΝΙΑ  3-2
23/06 ΣΕΒΙΛΛΗ ΣΛΟΒΑΚΙΑ-ΙΣΠΑΝΙΑ  0-5
ΣΤ' ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
15/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ  0-3
15/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΑΛΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  1-0
19/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΟΥΓΓΑΡΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  1-1
19/06 ΜΟΝΑΧΟ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΕΡΜΑΝΙΑ  2-4
23/06 ΜΟΝΑΧΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΥΓΓΑΡΙΑ  2-2
23/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ-ΓΑΛΛΙΑ  2-2
 ΦΑΣΗ ΤΩΝ 16
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
26/06 ΑΜΣΤΕΡΝΤΑΜ Ουαλία - Δανία (1)  0-4
26/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Ιταλία - Αυστρία (2)  2-1 (παρ.)
27/06 ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ Ολλανδία - Τσεχία (3)  0-2
27/06 ΣΕΒΙΛΛΗ Βέλγιο - Πορτογαλία (4)  1-0
28/06 ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ Κροατία - Ισπανία (5)  3-5 (παρ.)
28/06 ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΤΙ Γαλλία - Ελβετία (6)  4-5 (πεν.)
29/06 ΛΟΝΔΙΝΟ Αγγλία - Γερμανία (7)  2-0
29/06 ΓΛΑΣΚΩΒΗ Σουηδία - Ουκρανία (8)  1-2 (παρ.)
ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
02/07 ΑΓΙΑ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ Ελβετία - Ισπανία (9)  1-3 (πέν. 1-1 κ.δ.)
02/07 ΜΟΝΑΧΟ Βέλγιο - Ιταλία (10)  1-2
03/07 ΜΠΑΚΟΥ Τσεχία - Δανία (11)  19:00
03/07 ΡΩΜΗ Ουκρανία - Αγγλία (12)  22:00
ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
06/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Ιταλία - Ισπανία (13)  22:00
07/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 12 - Νικητής 11 (14)  22:00
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
11/07 ΛΟΝΔΙΝΟ Νικητής 13 - Νικητής 14  22:00
Euro 2020
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi