15-17 yaş grubu için randevu platformu açılıyor.

15-17 yaş grubu için randevu platformu açılıyor.
15-17 yaş grubu için randevu platformu açılıyor. LM
Bu içerik 520 kez okundu.

Ulusal Aşı Komitesi, 15-17 yaş arası ergenlerin isteğe bağlı olarak mRNA aşıları (Biontech / Pfizer ve Moderna) ile Kovid-19'a karşı aşılanmasına dün yeşil ışık yaktı.

1 Ocak 2006’dan önce doğan ergenlerin Kovid-19 aşısı ebeveyn onayıyla yapılacak. Aşı randevularının önümüzdeki hafta başlaması bekleniyor.

Ulusal Aşı Komitesi başkanı Maria Theodoridu dün yaptığı açıklamada, "Bunun eğitimin ve sosyal yaşamın düzenliliğine yönelik güvenli bir adım olduğuna inanıyoruz." dedi.

Komitenin, 15-17 yaş grubunun isteğe bağlı olarak aşılanması yönündeki kararının gerekçesini açıklayan Theodoridu, ABD’den gelen verileri aktardı. ABD’de Kovid-19 vakalarının yüzde 14,1’inin çocuk ve ergenleri kapsadığını söyleyen Theodoridu, Ocak – Mart 2021 tarihleri arasında Kovid-19 nedeniyle hastaneye kaldırılan 204 ergenin yüzde 70,6’ sının riskli grupta olduğunu, yüzde 31,4’ünün yoğun bakım ünitesine yatırıldığını, yüzde 5’inin de solunum için makinaya bağlandığını belirtti.

Theodoridou, aşının çocuklarda yüzde 100 etkili olduğunu kaydetti. Güvenlik konusunda, ABD'de yayınlanmış çok merkezli bir araştırmaya atıfta bulunan Theodoridu, toplam 8.000.000 ergene uygulanan aşıda 250 hafif otoimmün perikardit vakası kaydedildiğine dikkat çekti.

aşı olmak 15-17 yaş grubu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi