Şirketler kirletiyor, zararı vergi mükellefleri ödüyor

Şirketler kirletiyor, zararı vergi mükellefleri ödüyor
Şirketler kirletiyor, zararı vergi mükellefleri ödüyor LM
Bu içerik 538 kez okundu.

Avrupa Sayıştayı, çevreyi kirleten şirketlerin maliyetlerden kaçarken, ek masrafların sıklıkla vergi mükelleflerine yıkıldığını belirtti.

Avrupa Birliği Yürütme Komisyonu bu yıl şirketlere, tedarik zincirlerindeki insan hakları ihlalleri ile çevreye yönelik riskleri bulmaya ve düzeltmeye yönelik uyulması zorunlu kurallar önerecek.

Ancak denetçiler bir raporda, şimdiye kadar AB yönetmeliğinin, şirketleri Avrupa'da neden oldukları çevresel yıkımdan sorumlu tutmada yetersiz kaldığının altını çizdi.

"Genelde çevresel zararı ödeyen taraf Avrupalı vergi mükellefleri oluyor"

Raporu kaleme uzmanlardan Viorel Stefan, "Kirletenlerin neden oldukları çevresel zararı ödemeleri gerekiyor. Ancak şimdiye kadar, Avrupalı vergi mükellefleri masrafları üstlenmek zorunda kaldı" ifadelerini kullanıyor.

Söz konusu raporda denetçiler, İtalya, Polonya ve Portekiz'deki endüstriyel kirlilik ve kirlenmiş depolama alanları gibi sorunları düzeltmek adına 180 milyon euro'luk AB fonuyla desteklenen 42 çevre temizleme projesi örneğini inceledi.

AB mevzuatında, şirketleri zararı ödemekten kurtaran boşluklar var

Araştırma sonucunda paranın yaklaşık üçte biri, çok uzun zaman önce meydana gelen ve sorumluları tespit edilemeyen çevre krizleri için harcandı. Diğer durumlarda ise sorumlu şirketin iflas etmesi nedeniyle AB vergi mükellefleri temizlik için ödeme yapmak zorun kaldı.

Denetçiler, AB'nin, şirketleri ipten kurtaran mevzuattaki boşlukları kapatması gerektiğini belirtiyor. Bu, büyük endüstriyel tesislerin faaliyet izni almak için uyması gereken emisyon sınırlarının düşürülmesini de içerebilir.

Denetçiler ayrıca, Brüksel'in, şirketlerin çevreye zarar vermeleri durumunda maliyetleri ödeyebilmelerini sağlamak için sigorta, nakit rezerv veya başka tür bir güvenceye sahip olmalarını zorunlu kılan yasal dayanakları devreye sokmasını istiyor.

euronews

kirlilik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi