Sinovac'ın Türkiye'deki Faz-3 ara sonucu: Yüzde 83,5 etkili

Sinovac'ın Türkiye'deki Faz-3 ara sonucu: Yüzde 83,5 etkili
Sinovac'ın Türkiye'deki Faz-3 ara sonucu: Yüzde 83,5 etkili LM
Bu içerik 604 kez okundu.

Çin ilaç şirketi Sinovac tarafından üretilen CoronaVac aşısının Türkiye’deki Faz-3 çalışmalarının ara sonuçları yayımlandı. Çalışmalar aşının iki dozunu yüzde 83,5 etkili olduğunu gösterdi.    

Çin ilaç şirketi Sinovac'ıngeliştirdiği CoronaVac aşısının Türkiye'deki Faz-3 çalışmalarının ara sonuçları aşının iki dozunun yüzde 83,5 etkili olduğunu ortaya koydu.

18-59 yaşları arasında 10 binden fazla gönüllünün katılımıyla yapılan çalışmaların sonucunun yer aldığı makale The Lancet dergisinde yayımlandı. 14 Eylül 2020 ile 5 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılan çalışmada araştırma protokolüne uygun grupta 6 bin 559 kişiye (yüzde 65,4) iki doz aşı, 3 bin 470 (yüzde 34,6) kişiye ise iki doz placebo (ilaç görünümlü ama etkisi olmayan madde) yapıldı.

43 günlük gözlem sırasında aşılanan grup içerisinde 9 kişide PCR testiyle de doğrulanan semptomatik Covid-19 tespit edildi. Placebo yapılan grup içerisinde ise ikinci dozun yapılmasından 14 gün sonra 32 vaka görüldü. Bu sonuçlara göre aşının etkinlik oranının yüzde 83,5 olduğu kaydedildi.

Makalede "CoronaVac PCR ile doğrulanan semptomatik Covid-19 karşısında emniyetli bir yüksek etkinliğe ve tolore edilebilir bir profile sahiptir" denildi.

WHO-Zulassung für chinesischen Impfstoff Sinovac Biotech
Gamma varyantına karşı daha az etkili
Sinovac aşısıyla ilgili Brezilya'da yapılan bir başka araştırmada da aşının Sars-CoV-2'nin Gamma varyantına karşı daha az etkili olduğu görüldü.

Campinas Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın sonuçları The Lancet Microbe'da yayımlandı. Makalede aşı sonrası oluşan antikorların Gamma varyantı karşısında koronavirüsün daha önceki formu karşısında olduğu kadar etkili olmadığı ve varyantın aşılanmış kişilerde de yayılabileeği ifade edildi.

Kaynak: Deutsche Welle

Sinovac
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi