DEB PARTİSİNİN ARABACIKÖY MİTİNGİ COŞKULUYDU

21 Mayıs Çarşamba akşamı Dostluk Eşitlik Barış Partisi Arabacıköy’de bir açık hava toplantısı gerçekleştirdi.

DEB PARTİSİNİN ARABACIKÖY MİTİNGİ COŞKULUYDU
DEB PARTİSİNİN ARABACIKÖY MİTİNGİ COŞKULUYDU
Bu içerik 1785 kez okundu.

DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, DEB Partisi Avrupa Parlamentosu Milletvekili adayları Hasan Hasan, İkbal Karasalih Osman, Aydın Ahmet, Sami Ali Toraman, İbrahim Baltalı, Zerrin Hüseyin, Semra Hüseyin, Burhan Hasan, Berna Mustafaoğlu, İrfan Kuru, Gönül Bekirusta, Serkan Halil, Sedat Ali, Cahit Süleyman Kamber’den oluşan heyet açık hava toplantısına katıldılar.

Genel Başkan Mustafa Ali Çavuş’u coşkulu bir kalabalık karşıladı. Genel Başkan yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Değerli Arabacıköy halkı, saygıdeğer Batı Trakya Türkleri bugün sizleri bu kadar coşkulu görmek bütün yorgunluğumu aldı. Görüyorum ki, bizdeki heyecanın çok fazlasını halkımız duyuyor. 25 Mayıs Pazar günü yapılacak seçim Batı Trakya Türk Azınlığı için çok büyük bir önem arz ediyor. İlk defa azınlık AP seçimlerinde kendine oy vererek, “Biz De VARIZ” diyecek. Bugüne kadar azınlığın varlığını kabul etmeyenler bir kez daha görecekler, bizler buradayız ve kendi kimliğimizle yaşıyoruz. +Bir kez daha anlayacaklar neden çift dilli Türkçe – Yunanca eğitim veren anaokulları istediğimizi.

Bir kez daha kavrayacaklar neden “240 İmam Yasası’na” karşı çıktığımızı.

Bir kez daha işitecekler, neden azınlık okulu talep ettiğimizi.

Bir kez daha duyacaklar, neden antidemokratik %3’lük ülke barajının bağımsızlara uygulanmasına karşı geldiğimizi.

Bir kez daha algılayacaklar, kamu alanında bizlere yer verilmeyişine olan isyanımızı.

Bunları saymakla bitiremeyiz. 90 yılı aşkın bir süredir haksızlıklarla boğuşan bu azınlığın isyanını hem Atina’nın hem de Brüksel’in duyması gerekir.

Bizler bir dava mirasına sahip çıkıyoruz. Rahmetli liderimiz Dr. Sadık Ahmet’in bir hayalini gerçekleştiriyoruz. Lozan bizim tapumuzdur. Sadece haklarımızı istiyoruz.

Ben inanıyorum ki sadece Arabacıköy değil, tüm Batı Trakya Türk Azınlığı sandıkta “BİZ DE VARIZ” ve “HEP BİRLİKTE DAHA GÜÇLÜYÜZ” diyecek”.

Seçim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı