ERDOĞAN SAİT, GEÇEN HAFTA YAPMASI GEREKENİ ŞİMDİ YAPTI

ISMET KADI'ya destek

ERDOĞAN SAİT, GEÇEN HAFTA YAPMASI GEREKENİ ŞİMDİ YAPTI
ERDOĞAN SAİT, GEÇEN HAFTA YAPMASI GEREKENİ ŞİMDİ YAPTI
Bu içerik 1552 kez okundu.

Yassıköy Belediye Başkanlığına adaylığını koyup, Rodop mahkemesine eksik dosya sunduğundan, listesinin üçte biri onay almayan ve eksik aday listesiyle seçimlere katılan Erdoğan Sait, önceki hafta yapması gerekeni, bu hafta yapıyor ve İSMET KADI'nın başkanlığını yaptığı DEMOKRATİK İŞBİRLİĞİ listesine TAM DESTEK verdiğini beyan eden açıklamasını basın mensuplarına yazılı açıklama olarak duyurdu.

Açıklamada, bize sataşan ve bizi provokatörlükle suçlayan Erdoğan Sait'e deriz ki: Çok laf değirmende...değirmene kadar gidip değirmenciyle bir kahve içiversene...

Erdoğan Sait'in yazılı açılaması şöyle:

Saygıdeğer Yassıköy Belediyesi seçmeni ve halkı, BİRLEŞİM HAREKETİ Listesi Başkanı olarak, şahsım ve değerli ekibim adına hepinizi sevgiyle selamlıyorum.

Halkımız demokratik tercihini kullanmıştır.

Geçen hafta, 3 listenin yarıştığı seçimlerin ilk turunda halkımızın takdiri ile ikinci tura kalamadık.

Bölge halkımıza ve seçmenlerimize teşekkür ediyoruz. Bize muhalefet görevi vermiştir. BİRLEŞİM HAREKETİ üstlendiği bu görevi en iyi şekilde yerine getirecekir.

Biliniz ki bu uzun ve kutsal bir yolculuktur. Bu yolculukta biz, bize oy veren veya vermeyen ayrımı yapmayacağız. Ayrıştırıcı olmayacağız ve hepinizin hakkını sonuna kadar savunacağız. Yapılan ve yapılmayanların takipçisi olacağız. Bize biçilen göreve saygı duyuyoruz.

Hepiniz biliyorsunuz ki, listemize yapılan şaibeli oyunlara ve engellemelere rağmen, 22 meclis üyesi adayıyla verdiğimiz mücadeleden alnımızın akıyla çıktığımız gerçeğini sizinle paylaşmak isterim.Bu haklı ve şerefli mücadelede, her zaman “uyumlu ve saygılı olunması” tavsiyelerine uyarak, yılmadan yorulmadan benimle birlikte omuz omuza mücadele veren ekip arkadaşlarıma, bizleri destekleyen gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine tüm seven ve seçmenlerimize bir kez daha teşekkür etmeyi borç bilirim.

GELELİM ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAPILACAK OLAN SEÇİMLERE…

Yassıköy Belediyesi’nde önümüzdeki 5 yıl için görev yapacak ekibin belirlenmesi için 25 Mayıs Pazar günü sandık başına gideceksiniz.

Bu tarihi sorumluluk bilinciyle, bizimle aynı safta yeralan arkadaşlarımla yaptığımız toplantıda, aldığımız kararları sizlere aktarmak isterim.

Yalın bir dille söylemek gerekirse, yıllarını azınlık sorunlarının çözümüne adamış bir siyasetçi – yerel idareci olarak kayıtsız şartsız önceliğimin azınlık çıkarları olduğunu, bu konuda arkadaşlarımın da fikir birliği içinde olduğunu bilmenizi isterim. Zaten aksi olması da düşünülemezdi. Bu düşüncemizi gerek medyada gerekse konuşmalarımızda sizlerle fazlasıyla paylaştık. Bu bir tahmin veya duygu okşamak değildi. Siyasi istatistiğin, toplumu tanımanın ta kendisi idi.

Bunun aksini iddia eden, çamur atmayı görev bilen bazı “provakatörlere” söyleyecek çok sözümüz var, ama şimdi yeri değil…

Bizler kimsenin kullanacağı oya ipotek koyamayız. Bu ne etik, ne de demokratik olur. Sandık başına gittiğimizde azınlık çıkarlarını gözönünde bulundurmak zorundayız. “Mihrabımızın azınlık” olduğu bilinci ve sağduyusu ile hareket edeceğiz. Bireysel çıkarlarımız ve kırgınlıklarımızı bir kenara bırakarak, toplumsal gerçeğimizi göz önünde bulundurmak zorundayız . Evet, DEMOKRATİK İŞBİRLİĞİ listesinde safımızı alarak, zaman “birlik be beraberlik” zamanıdır diyoruz.

Oylarımız sağduyu oyudur ve adres bellidir.

Kanaat önderi bilinciyle sesleniyorum !

BİZ HEM SÖZÜMÜZÜN, HEM DE TOPLUMUMUZUN ERİYİZ. HİÇ BİR SİYASİ VEYA İDARİ GÜCE - MEKANİZMAYA YASLANMAMANIN ONURU VE ÖZGÜRLÜK NAMUSUYLA BU KARARI ALMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

Allah utandırmasın diyorum ve hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.

Saygılarımla 22 Mayıs 2014

Erdoğan SAİT

Yassıköy Belediyesi

BİRLEŞİM HAREKETİ Listesi Başkanı

seçim
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yunanistan'da dün yine  yeni vakalar 300’ü geçti
Yunanistan'da dün yine yeni vakalar 300’ü geçti
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı
MSB: Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasındaki teknik toplantı tamamlandı