AZINLIK SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ADIM BEKLİYORUZ

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine değişikliği ile yenilenen hükümet,

AZINLIK SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ADIM BEKLİYORUZ
AZINLIK SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN ADIM BEKLİYORUZ
Bu içerik 1095 kez okundu.

DEB Partisi basın bildirisi:

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine değişikliği ile yenilenen hükümet, 10 Haziran günü yemin ederek görevine başladı. Yeni hükümetin ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

 

Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak zorlu görevlerinde tüm hükümet yetkililerine başarılar dileriz. Yunanistan’da yaşayan her vatandaşın ekonomik ve sosyal anlamda zorlu bir süreçten geçtiği bugünlerde yeni kabinenin yaşanan ekonomik krizin, vatandaşlar üzerindeki olumsuz etkilerini hafifletmek adına gerekli önlemleri bir an önce alması en doğal beklentimizdir. Ülkemizdeki en büyük sorunların başında işsizlik sorununun geldiği herkesin malumudur. Son yıllarda yaşanan ekonomik krizin en derin yaralarından biri olan işsizlik konusunda yeni kabinenin acil önlemler almasını bekliyoruz. Özellikle işsizlikte diğer bölgelere oranla çok daha fazla etkilenen bölgelere yönelik özel istihdam ve kalkınma programlarının uygulanması gerektiğini bir kez daha vurgulamak isteriz. Yunanistan’daki her vatandaşın hükümetten ilk ve acil beklentisinin ekonomik alandaki sıkıntıların giderilmesi olduğunu hatırlatır bu konuda hükümetten bir an önce yapıcı adımlar atmasını beklediğimizi ifade ederiz.

 

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olarak bundan önceki hükümetlerden olduğu gibi, yeni kabineden de beklentilerimiz olduğu aşikârdır. Yıllardır çözüm bekleyen sorunlarımız bir türlü çözülememesi ve azınlığın devlete karşı samimi yaklaşımına karşı olarak devletten aynı samimiyeti görememesi azınlık insanı arasında hayal kırıklığına yol açmaktadır. Dostluk Eşitlik Barış (DEB) Partisi olarak göreve başlayan yeni hükümet yetkililerinden, azınlık sorunlarının çözümü adına adımlar atmasını bekliyoruz. Uluslararası anlaşmalar, uluslararası hukuk ve Avrupa Birliği normlarına saygı çerçevesinde azınlığın kazanılmış haklarına saygı ve azınlıkla samimi diyaloğun bir an önce başlatmasını diliyoruz.

DEB Seçim
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 2 MART 2021 SALI VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 2 MART 2021 SALI VERİLERİ. BATI TRAKYA'da VAKA SAYISI!!
KORONA'da 1 MART 2021 PAZARTESİ VERİLERİ. BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!
KORONA'da 1 MART 2021 PAZARTESİ VERİLERİ. BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!