SELDE 10 KİŞİ ÖLDÜ

SELDE 10 KİŞİ ÖLDÜ
SELDE 10 KİŞİ ÖLDÜ
Bu içerik 2349 kez okundu.

Bulgaristan'da, yaklaşık iki aydır aralıklarla devam eden sağanak hayatı etkilerken, Varna kentinde sel sularına kapılan bir çocuk öldü, 4 kişi kayboldu. 

Varna Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kayıp kişilerin bulunması için çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi. 
Açıklamada, selin etkili olduğu Asparuhovo semtinde yaşayanlardan evlerinin üst katlarına çıkmaları istendi. 

Asparuhovo'da çok sayıda otomobilin sele kapıldığı, çok sayıda konutun su altında kaldığı ifade edildi. Semtte yaklaşık 4 saattir elektrik verilemiyor.  

Veliko Tırnovo'ya bağlı Kilifarevo kasabası, Beltsa Nehri'nin taşması sonucufelaket bölgesi ilan edildi. Kasabada onlarca evin sular altında kaldığı, evlerinin çatılarına çıkan vatandaşların kurtarılmayı bekledikleri bildirildi. 

Yetkililerin, evleri sel sularının altında kalan vatandaşlara barınaklar sağlamaya çalıştığı kaydedildi. 

Bulgaristan'ın Varna şehrinde etkili olan sağanak nedeniyle meydana gelen sel sularına kapılarak hayatını kaybedenlerin sayısının 10'a yükseldiği bildirildi.
Varna Belediye Başkanı İvan Portnih, ölümlerin yaşandığı Asparuhovo semtinin alçak kesimlerinde etkili olan selin yüzlerce otomobili sürüklediğini, yüzlerce konutun da sular altında kaldığını duyurdu.

Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Tsvetlin Yovçev, Varna'ya giderek, arama kurtarma çalışmalarını yerinde izledi ve görevlilerden bilgi aldı.
Yovçev, aşırı yağışlar nedeniyle ülke genelinde birçok bölgede durumun kritik olduğunu, ölümlerin yaşandığı Varna'da ikinci bir sel dalgasının beklendiğini, bu nedenle | Karataş günlük araç kiralama | Kozan evden eve taşımacılık firmaları | Saimbeyli oto ekspertiz | durumu kontrol altına almak için ilgili tüm birimlerin çalıştığını belirtti.
Sel sularına kapılarak yaşamını yitirenlerin sayısının 10'a yükseldiği Varna'da, Asparuhovo semtindeki sel felaketinin ardından ölü sayısının artmasından endişe edilirken, sağlık merkezlerine onlarca yaralının başvurduğu kaydedildi.
Felaketin Videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=4e-DrcRf1Ko#t=34

http://ajansbg.blogspot.gr/2014/06/varnada-sel-felaketi.html

 

sel
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
'ΚΟΦΤΗ! στα sms 13033 μετά το κόλπο με τα επαναλαμβανόμενα μηνύματα
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 23 OCAK 2021 CUMARTESİ VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!