EROĞAN-GÜLEN VE... BATI TRAKYA'LILAR
Abdülhalim Dede

EROĞAN-GÜLEN VE... BATI TRAKYA'LILAR

Bu içerik 982 kez okundu.

Son bir sene içerisinde Recep Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen "kapışması-kavgasında", BATI TRAKYALILARIN Facebook ortamında taraf olmaları neticesinde YAZILANLARI-ÇİZİLENLERİ toplasak... 50 cilt kitap olur.
Aynı dönemde, yukarıdaki kamplaşmaya katılıp yazı yazanların, BATI TRAKYA HAK VE HUKUKU, insan ve azınlık hakları ihlalı ÜZERİNDE YAZDIKLARInı TOPLAMAYA KALSAK...TEK BİR SATIR BULAMAYIZ!!!
Bu olay acaba nasıl değerlendirilir?
Sebebi nedir?
Niçin kendi dertlerimizle ilgilenmiyor, fikir üretmiyoruz da ...Türkiye'deki bir kapışmaya taraf oluyoruz?
Bu iş sosyoloji işidir...
Konuyu Sosyoloji hocamız
Halim Çavuşoğlu'ya sorduk.
Verdiği cevap şöyle:

“ŞİMDİLİK bir şey demeyeyim.

UZUN ve ÇOK BOYUTLU bi KONU ve MUHAKKAK SEN gibi, BİRÇOK HEMŞEHRİMİZİN de KABUL EDECEĞİ üzere, hiç DE MEMNUN ve MUTLU OLUNACAK bir GELİŞME değil.

TAM tersine OLDUKÇA da CAN SIKICI.

VE ben, MUHAKKAK birçok HEMŞEHRİMİZ ve ARKADAŞIMIZ gibi, sadece bizim BATI TRAKYA'daki bakımından değil, BALKANLAR'daki diğer TÜRK ve dost ve kardeş MÜSLÜMAN AZINLIKLAR mensupları bakımından da, hemen her zaman İŞARET ederim.

Şuna : VATANDAŞI olunmadığı halde (ancak VATANDAŞIN sahip olduğu HAK ve YÜKÜMLÜLÜKLER çerçevesinde KULLANDIĞI) TÜRKİYE’nin, üstelik de “ANAVATAN” konumundaki TÜRKİYE’nin, özellikle doğrudan SİYASAL konularına VEYA siyasetle dolaylı ilgisi bulunan SOSYAL konularına TARAF OLMAYINIZ, böyle yapmak suretiyle, TÜRK KAMUOYU nezdinde SAHİP olageldiğiniz, SİZLERE yönelik İLGİ ve SEVGİYİ ZEDELEMEYİNİZ, ÖRSELEMEYİNİZ, BÖLMEYİNİZ, PARÇALAMAYINIZ."

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
'Yılda iki kez hacamat yaptırın'
'Yılda iki kez hacamat yaptırın'