BARİ, DALGA GEÇMEYİN!!!
Abdülhalim Dede

BARİ, DALGA GEÇMEYİN!!!

Bu içerik 1417 kez okundu.

Yunanistan üniversitelerine özel kontenjanla giren Batı Trakya Azınlık talebelerine, bu sene ünüversiteler arası yatay geçiş hakkının KALDIRILDIĞI resmi karar olarak tebliğ edildi.
Ardından Rodop Potami milletvekili İlhan Ahmet, Eğitim Bakanına konuyla alakalı soru önergesi sundu ve cevabını da aldı.
Eğitim bakan vekili Sia Anağnostopoulou İlhan Ahmet'in yazılı soru önergesine yazılı cevap verdi ve azınlık talebelerinin yatay geçiş hakkından yararlanmalarının mümkün OLMADIĞINI kaydetti.
Derken... çuuuppp Rodop Syriza milletvekili Ayhan Karayusuf'un resmi facebook sayfasında şu açıklama çıktı:


Görüşmeler sonucunda açıklama yapan Eğitim bakan yardımcısı Sia Anagnostopulu, bu yılki yatay geçişlerin 30 Kasım tarihine kadar yapılacağını ve ilgilenen özel kontenjan kullanmış azınlık mensubu öğrencilerin de karşılıklı ( αμοιβαία μετεγγραφή) yatay geçiş hakkına sahip olduğunu söyledi.

 

Şimdi, Syriza'nın mebusuna ne dersiniz?
Kardeşim, bahsettiğiniz bakan vekili YAZILI olarak yatay geçişlerin azınlık talebelerine MÜMKÜN OLMADIĞINI söylüyor ve bu konuda bakanlık kararı da çıkıyor.
Siz ise bakan vekiliyle yaptığınız görüşmeler neticesinde YATAY GEÇİŞİN azınlık talebeleri için de Kasım sonuna kadar geçerli olduğunu beyan ediyorsunuz.
Bir Bakanlık kararnamesi, sözlü laf ebeliğiyle yok olmaz.
Bir kararname BAŞKA BİR KARARNAMEYLE değiştirilerek uygulamaya geçer.

Bizlerin aklı ve mantığıyla daha fazla dalga geçmeden Eğitim bakanı Sia Anağnostopoulou ile bir daha görüşünüz ve size SÖZLÜ olarak verdiği açıklamayı YAZILI OLARAK vermesini ve yeni bir kararname çıkarmasını isteyiniz.
Yoksa... bakan vekilinin yaptığını iddia ettiğiniz sözlü açıklama...
Palavra...palavra... palavra.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Κάτω τα χέρια από τον Τζεμαλή Μηλιαζήμ!
Κάτω τα χέρια από τον Τζεμαλή Μηλιαζήμ!
ÜÇ BAŞKAN NANE'yi YEDİLER, BİZE DE YEDİRMEK İSTİYORLAR!!!
ÜÇ BAŞKAN NANE'yi YEDİLER, BİZE DE YEDİRMEK İSTİYORLAR!!!