Sakarya'da doğal gaz boru hattında patlama

Sakarya'da doğal gaz boru hattında patlama
Sakarya'da doğal gaz boru hattında patlama LM
Bu içerik 1339 kez okundu.

Sakarya'nın Erenler ilçesinin dağlık bölgesinde doğal gaz Bozüyük-Adapazarı ana dağıtım hattında heyelana bağlı kopma sebebiyle yangın çıktı. Olayda ölen olmazken maddi hasar meydana geldi.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ'den (BOTAŞ) yapılan açıklamada, kazanın bu sabah 07.30'da gerçekleştiği ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldüğü kaydedildi.

Sakarya Valisi Nayir yaptığı açıklamada "Olayın doğal gaz Bözüyük-Adapazarı ana dağıtım hattında heyelana bağlı olduğunu tahmin ediyoruz. Daha önce de orada heyelan riski varmış, çalışma başlatılmış. Çok yakınında yerleşim yok. Şu anda can kaybı, yaralanma yok. Hem doğal gaz hem de itfaiye ekipleri gerekli güvenlik önlemlerini aldı." ifadelerini kullandı.

BOTAŞ yetkilileri patlamayla alakalı gerekli müdahalenin yapıldığını, olayın meydana geldiği kısımda doğal gaz akışının durdurulduğunu açıkladı. Yetkililer onarım çalışmaları süresince gerekli tedbirlerin alındığını kaydederek, bölgenin doğal gaz ihtiyacının alternatif iletim hatlarından sağlanacağını, bu doğrultuda doğal gaz iletim sisteminin hiçbir bölgesinde gaz kesintisi söz konusu olmayacağını belirtti.

doğal gaz
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech