Ebola salgını resmen bitti

 Ebola salgını resmen bitti
 Ebola salgını resmen bitti LM
Bu içerik 1175 kez okundu.

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde sağlık yetkilileri, ülkenin batısında neredeyse altı aydır devam eden son Ebola salgınının sona erdiğini duyurdu.

Ülkede haziran ayında patlak veren Ebola salgını 130 kişiyi enfekte etti, 55 kişinin yaşamını yitirmesine neden oldu. Kongo'nun doğusunda daha önce çıkan salgında 2 bin 200'den fazla insan hayatını kaybetmişti.

Sağlık Bakanı Eteni Longondo, bugün yaptığı basın toplantısında, "Resmi olarak, Ekvator eyaletindeki 11. Ebola salgınının sona erdiğini ilan etmekten memnuniyet duyuyorum" dedi.

Longondo, salgının büyümeden sonra ermesini, aşıların ve tedavilerin hazır bulunmasının yanı sıra tedavi merkezlerini yerel topluluklara yakınlaştırma çabalarına bağladı.

Sağlık görevlileri, genellikle elektrikten yoksun olan yağmur ormanlarına dağılmış en az 40 bin kişiyi aşıladı. Dünya Sağlık Örgütü (WHO), aşıları eksi 80 santigrat dereceye kadar düşük sıcaklıklarda tutmak için soğuk zincir teknolojisini kullandıklarını söyledi.

DSÖ Afrika Direktörü Matshidiso Moeti, Ebola aşısını aşırı soğuk sıcaklıklarda tutmak için kullanılan teknolojinin, Covid-19 aşısı Afrika'da dağıtımına yardımcı olacağını söyledi.

Salgın ismini Ebola Nehri'nden aldı

Bir tür kanamalı ateşe yol açan Ebola virüsü, ilk kez 1976'da Sudan'ın Nzara ve KDC'nin Yambuku kentlerinde eş zamanlı salgınlarla ortaya çıkmıştı.

Ebola virüsü, Aralık 2013'te Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'de, 2014-2017'de görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış ve hastaların 11 binden fazlası ölmüştü.

Ebola
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi