Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Ağdam'da

Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Ağdam'da
Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Ağdam'da LM
Bu içerik 1188 kez okundu.

Azerbaycan ordusuna mensup askerler, 27 yıl aradan sonra Ermenistan'ın kontrolü altında tuttuğu Dağlık Karabağ sınırındaki Ağdam iline girdi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Ağdam'a girdiği duyuruldu.

Ağdam kenti 1993 yılında Ermeni güçler tarafından ele geçirilmişti. Bu nedenle 200 bin Azerbaycanlı doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalmıştı.

Azerbaycan ordusunun 27 Eylül'de başlayan savaşta 5 kent merkezi 4 kasaba ve 286 köyü alması üzerine Ermenistan yenilgiyi kabul etmiş, kontrolü altındaki Ağdam, Laçın ve Kelbecer illerini de boşaltacağını taahhüt eden anlaşmaya imza atmıştı.

"Her şeyi ateşe verip evden çıkacağız"

Bu arada Ağdam'da yaşayan Ermeni sakinlerin, bulundukları evleri terk etmeden önce bahçelerdeki nar, hurma ve diğer meyveleri topladıkları görüldü.

Gagik Grigoryan isimli 40 yaşındaki elektrikçi ise AFP'ye yaptığı açıklamada, "Bir sauna ve mutfak yapmak istedim ama şimdi her şeyi sökmek zorunda kaldım. Ayrıldığımda evi, içindeki her şeyle birlikte ateşe verip yakacağım." dedi.

Bu arada Erivan, 25 Kasım'da Dağlık Karabağ ile Ermenistan arasında kalan Kelbecer'i ve 1 Aralık'a kadar da Laçin kentini Azerbaycan'a teslim edecek.

Azerbaycan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi