İran Dışişleri Bakanı: Azerbaycan’ın topraklarını geri almasından mutluyuz

İran Dışişleri Bakanı: Azerbaycan’ın topraklarını geri almasından mutluyuz
İran Dışişleri Bakanı: Azerbaycan’ın topraklarını geri almasından mutluyuz LM
Bu içerik 875 kez okundu.

Türkiye’yi de kapsayan bölge turu kapsamında Azerbaycan’a giden İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, “Kardeş ülke Azerbaycan’ın topraklarını geri almasından mutluyuz” dedi.
Rusya, Ermenistan, Gürcistan ve Türkiye’yi de kapsayan bölge turu kapsamında Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye giden İran Dışişleri Bakanı Muhammet Cevad Zarif, havalimanında İran medyasına açıklamalarda bulundu.

Temaslarında bölgesel işbirliğini ele alacaklarını aktaran Zarif, “Kardeş ülke Azerbaycan’ın topraklarını geri almasından mutluyuz. Bugün Azeri toprakları Azerbaycan halkının elindedir. Halkın kurtarılan bölgelerdeki evlerine süratle dönmesi için yardım etmek istiyoruz” dedi.
 
Bölgeye Rus barış gücü yerleşmişti
Azerbaycanlı yetkililerle Karabağ’daki istikrar, barış ve yeniden imar konularını konuşacaklarını söyleyen Zarif, transit geçişler ve Kuzey-Güney Ulaştırma Koridoru ile ilgili müzakerelerde bulunacaklarını sözlerine ekledi.

Azerbaycan ile Ermenistan arasında on yıllardır devam eden Dağlık Karabağ krizi, şiddetlenen çatışmalarla 27 Eylül’de bir kez daha alevlenmiş ve 9 Kasım’a kadar sürmüştü. 9 Kasım 2020 tarihli üçlü anlaşmayla bir dizi kesim Azerbaycan’ın kontrolüne geri dönerken bölgeye Rus barış gücü konuşlandırılmıştı.

İran Azerbaycan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi