Avustralya'da orman yangını çıktı

Avustralya'da orman yangını çıktı
Avustralya'da orman yangını çıktı LM
Bu içerik 866 kez okundu.

Batı Avustralya eyaletinin başkenti Perth'te çıkan orman yangını sonrası yönetim, binlerce kişinin evlerini terk etmesini istedi.

Kırsaldaki kasabaları tehdit eden yangınlarında yaklaşık 23 bin dönümlük alan tahrip oldu ve en az 71 ev kullanılamaz hale geldi.

Bullsbrook ve çevresinde yaşanların güvenli bölgelere tahliye edilmesi çağrısı yapan Eyalet başbakanı Mark McGowan, "İşlerin ne kadar çabuk kötüye gidebileceğini biliyoruz, Son derece kuvvetli rüzgarlar bekleniyor. Bu yüzden hayatınızı kurtarmak için harekete geçin." dedi.

Çıkış nedeni tespit edilmeyen yangında hayatını kaybeden olmadığı bildirildi.

Şehirde bir kişinin Covid-19 testinin pozitif çıkması sonrası, 2 milyon kişi için cuma gününe kadar beş günlük karantina uygulaması başlatılmıştı.

Yangını kontrol altına almak için 250 itfaiyecinin yoğun çaba harcadığını belirten WA İtfaiye ve Acil Hizmetler Departmanı Müfettişi Peter Sutton, yön değiştirerek alevleri güneybatıya iten rüzgarın yaklaşık 3 bin nüfuslu Gidgegannup kasabasını ateş hattına attığını söyledi.

Gidgegannup ve Bullsbrook kasabalarında yaşayanların evlerini terk etmelerinin artık çok geç olduğu ve bundan sonra ayrılmanın ölümcül sonuçlar doğurabileceği uyarısında bulunan Sutton, ‘‘Yangın bir süredir devam ediyor ve insanların şimdiye kadar gitmiş olmasını umuyoruz ancak geride kalan, evlerini savunan insanlar olduğunu da biliyoruz ve onlar için endişeleniyoruz çünkü dün ve geceki koşullar korkunçtu." ifadelerini kullandı.

'Kara Yaz'da 18 milyon hektar alan yanmıştı

Yangıların tehdit ettiği bölgeler arasında Vines, Bailup, Ellenbrook, Gidgegannup, Millendon, Walyunga Ulusal Parkı, Upper Swan, Aveley, Avon Valley Milli Parkı, Wundowie, Red Hill, Belhus, Baskerville, Herne Hill, Bullsbrook, Wooroloo ve Brigadoon yer alıyor.

Avustralya'da Eylül 2019’da başlayan ve Mart 2020'ye kadar devam eden eşi görülmemiş ölçekteki orman yangınlarında doğrudan etkilenen 34, duman gibi zararlı etkilerden dolayı da 445 kişi hayatını kaybetmişti.

Ülke tarihine "Kara Yaz" (Black Summer) olarak geçen yangıların yok ettiği 18 milyon hektardan fazla alanda 3 bin 500 ev, 5 bin 852 bina yanarken çok sayıda hayvan telef olmuştu.

euronws

Avustralya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi