SpaceX'in Starship uzay aracı yere indikten sonra patladı

SpaceX'in Starship uzay aracı yere indikten sonra patladı
SpaceX'in Starship uzay aracı yere indikten sonra patladı LM
Bu içerik 1089 kez okundu.

Mars'a gitmek için büyük bir yarış yaşanıyor ve bu yarışın içinde SpaceX de var. Elon Musk'ın sahibi olduğu SpaceX, Mars'a yolculuk yapmak için Starship uzay aracını geliştirdi. ABD'li uzay ve havacılık şirketi bir süreden beridir Starship'in prototiplerini test ediyordu. Bu sefer Starship'in yüksek irtifa uçuş denemesi gerçekleştirildi. Fırlatma platformuna dikey inmeyi başaran araç bir süre bekledikten sonra infilak etti.
SpaceX'in 3. yüksek irtifa uçuş denemesini gerçekleştirdiği yeni nesil dev uzay aracı Starship, başarılı bir test uçuşunun ardından, platforma dikey ve yumuşak bir iniş gerçekleştirmesine rağmen, bir süre sonra motor bölümünde görülen alevlerin büyümesi sonucu büyük bir gürültüyle patladı.

Uzay şirketinin kurucusu ve CEO'su Elon Musk'un diğer araçlardan farklı olarak, Mars'a aynı anda onlarca kişi gönderme hayaliyle geliştirdiği dev boyutlu Starship'in daha önceki iki demesi de başarısızlıkla sonuçlanmıştı.
Teksas'ın Meksika sınırı yakınındaki deneme platformunda gerçekleştirilen uçuş sonrası gerçekleşen patlamaya yakıt tankında meydana gelen bir sızıntının sebep olduğu bilgisi paylaşıldı.

SN10 isimli uçuşun gün içinde ilk girişimi, fırlatmaya bir saniye kala bilgisayar sisteminde fark edilen bir problem yüzünden otomatik olarak iptal edilmişti.

SpaceX patladı
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech