Bitlis'te helikopter düştü: 10 şehit

Bitlis'te helikopter düştü: 10 şehit
Bitlis'te helikopter düştü: 10 şehit LM
Bu içerik 1521 kez okundu.

Bingöl'den havalanan askeri helMilli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55'te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25'te irtibat kesilmiştir." bilgisi verildi.

Bölgede arama çalışmalarının hemen başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9'unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz."

MSB'den daha sınra yapılan açıklamada ise, kazada yaralanan bir askerin daha şehit olduğu, şehit sayısının 10'a yükseldiği duyuruldu.
Fotoğraflar helikopterin kaza kırıma uğradığı bölgede yürütülen arama kutarma faaliyetlerinin yürütüldüğü noktadan.
Kaza kırımın ne kaynaklı olduğuna dair şu an için yapılan bir açıklama yok ancak olay yerinden gelen görüntülerde en çok dikkat çeken nokta bölgeye bir duvar çökmüş olan sis.ikopter düştü. 10 asker şehit oldu, 3 personel enkazdan yaralı çıkarıldı.

kaza
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech