Koronavirüs: Genç nüfusun neredeyse yarısı akıl sağlığı yönünden risk altında

Koronavirüs: Genç nüfusun neredeyse yarısı akıl sağlığı yönünden risk altında
Koronavirüs: Genç nüfusun neredeyse yarısı akıl sağlığı yönünden risk altında LM
Bu içerik 1670 kez okundu.

İngilizce konuşulan ülkelerdeki bir araştırma, Kovid-19 nedeniyle genç nüfusun neredeyse yarısının akıl sağlığı yönünden risk altında olduğunu ortaya koydu.

Dünya nüfusunun akıl sağlığını değerlendirmek için hazırlanan akıl sağlığı Dünya Raporunda, İngilizce konuşan 8 ülke ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Hindistan ve Singapur'dan 49 bin kişinin verileri incelendi.

ABD'deki Sapien Labs tarafından yürütülen bir girişim olan Mental Health Million Project'in akıl sağlığı Dünya Raporu'nun sonuçları, "toplumsal akıl sağlığı riskine" işaret ediyor.

Çalışma, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) halihazırda karşılaşılan zorlukları daha da kötüleştirdiğini ortaya koydu.

İngilizce konuşulan ülkelerdeki, yaşları 18 ila 24 olan gençlerin neredeyse yarısının, depresyon ve kaygı bozukluğu gibi akıl sağlığı rahatsızlıklarıyla karşı karşıya olduğu vurgulanan raporda, Kovid-19 salgınının işleri daha da kötüleştirdiğinin altı çizildi.

Yaşları 18 ila 24 olan genç nüfusun yüzde 44'ünün klinik düzeyde risk altında olduğuna işaret edilen raporda, salgın nedeniyle ruh sağlığı bozulanların daha çok gençler ve kadınlar olduğu belirtildi.

Raporda klinik düzeyde akıl sağlığı riski taşıyanların 2019'daki yüzde 14'lük oranının, 2020'de yüzde 26'ya yükseldiği vurgulandı.

Katılımcıların yüzde 57'sinin sosyo-ekonomik ya da sağlık problemleri yaşadığı ifade edilen raporda, iyi uyku, sosyal etkileşim ve egzersizin akıl sağlığına büyük katkısı olduğu kaydedildi.

Raporda, sosyal ve ekonomik politika taslağı hazırlanırken ruh sağlığına ilişkin toplum temelli Araştırmaların dikkate alınması ve akıl sağlığı rahatsızlıklarıyla nasıl en iyi şekilde başa çıkılacağı konusuna daha fazla dikkat çekilmesi gerektiği kaydedildi.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, Ağustos 2020'de yaptığı açıklamada yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) neden olduğu kaygı ve korkunun, milyonlarca insanın akıl sağlığını olumsuz etkilediğini belirtmişti.

Ghebreyesus, ruh sağlığıyla ilgili hizmet veren sağlık kuruluşlarının bazılarının, Kovid-19 hastalarının tedavilerinin yapılması için kapatıldığını belirterek, "akıl sağlığı zaten dünya çapında ihmal edilen bir sağlık sorunuydu. 1 milyara yakın insan, ruhsal bir bozuklukla yaşıyor. Her yıl 3 milyon kişi aşırı alkol kullanımından ölüyor. Her 40 saniyede bir kişi de intihar ediyor." diye konuşmuştu.

akıl sağlığı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
BUGÜN İTİBARİYLE YUNANİSTAN, TÜRKLERE KAPILARINI AÇTI
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!
Evia -Eğriboz Adası yanıyor!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi