EMA onay verdi; aşı 12-15 yaş grubuna uygulanabilecek

EMA onay verdi; aşı 12-15 yaş grubuna uygulanabilecek
EMA onay verdi; aşı 12-15 yaş grubuna uygulanabilecek LM
Bu içerik 683 kez okundu.

Avrupa İlaç Ajansı (EMA), Pfizer/BioNTech aşısının 12-15 yaş arasındaki çocuklarda kullanımına onay verdi.

Dünya genelinde koronavirüsle mücadele kapsamında farklı yaş aralıkları üzerinde aşı çalışmaları sürdürülürken, Avrupa İlaç Ajansı (EMA), ABD’li ilaç devi Pfizer ve Alman ortağı BioNTech tarafından koronavirüse karşı geliştirilen aşının 12-15 yaş arasındaki çocuklarda kullanımını onayladı.

"EN AZ 3 HAFTA ARAYLA İKİ ENJEKSİYON ŞEKLİNDE UYGULANACAK"

EMA Biyolojik Sağlık Tehditleri ve Aşılar Stratejisi Başkanı Marco Cavaleri düzenlediği basın toplantısında, EMA’nın İnsan İlaçları Komitesi’nin 12-15 yaş arası çocuklarda Pfizer/BioNTech aşısının kullanımına onay verdiğini açıkladı.

Aşının 12-15 yaş arası çocuklarda önerilen kullanımının, 16 yaş ve üzeri kişilerdeki gibi olacağını belirten Cavaleri, "Aşı, kol kaslarına en az 3 hafta arayla iki enjeksiyon şeklinde uygulanacak" dedi.

ÇOCUKLAR ÜZERİNDE UYGULANACAK İLK AŞI OLDU

Pfizer/BioNTech aşısı, Avrupa Birliği (AB) üyesi 27 ülkede 12-15 yaş arası çocuklarda uygulanmak üzere EMA tarafından onaylanan ilk aşı oldu.

ABD ve Kanada'da çocuklarda BioNTech/Pfizer aşısının denendiği klinik araştırma sonucu, aşının 12-15 yaş aralığındaki çocukları koronavirüs hastalığına karşı koruduğu tespit edildi.

HAFİF YAN ETKİLER GÖRÜLDÜ

Araştırma sonuçlarına göre aşı sonrası çocuklarda yorgunluk ve baş ağrısı gibi hafif yan etkiler görüldü. Çalışmadan elde edilen olumlu sonucun, daha küçük yaş grupları ve hamile kadınlarda da test yapılmasına yeşil ışık yaktığına dikkat çekildi.

YÜZDE 100 KORUMA SAĞLADI

Uzmanlar, araştırmada 12-15 yaş aralığında 2 bin 260 çocuktan topladıkları verileri değerlendirdi. 1131 çocuğa 21 gün aralıkla iki doz aşı uygulandı, bin 129 çocuğa da plasebo uygulaması yapıldı. Aşının, plasebo grubuna kıyasla iki doz aşı olan çocukları yüzde 100 koruduğu tespit edilen araştırmada, iki doz sonrası tromboz gibi ağır yan etkilere rastlanmadığını da vurgulandı.

Alman BioNTech şirketi ve ABD'li ortağı Pfizer, geliştirdikleri koronavirüs aşısının 12-15 yaş grubunda da kullanılabilmesi için Avrupa İlaç Ajansı'na (EMA) Nisan ayı sonunda başvuruda bulunmuştu.

12-15 YAŞ GRUBUNA UYGULANABİLECEK

Avrupa İlaç Ajansı, BioNTech-Pfizer'in koronavirüs aşısının 12-15 yaş grubuna uygulanabileceğini bildirdi.

aşı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi