Ukrayna'nın silah talebini kabul etmedi

Ukrayna'nın silah talebini kabul etmedi
Ukrayna'nın silah talebini kabul etmedi LM
Bu içerik 516 kez okundu.

Almanya, Ukrayna'nın dolaylı olarak istediği silah yardımı talebini geri çevirdi. Söz konusu talep, Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine mülakat veren Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski tarafından ima edilmişti.

Zelenski, "Almanya Başbakanı Angela Merkel Ukrayna için çok şey yaptı ama kendisinden özellikle de Normandiya formatında daha fazlasını umuyordum. Almanya daha fazlasını yapabilir." sözleriyle saldırı silahları, askeri iletişim ekipmanları ve zırhlı araçlar istediklerini bildirmişti.

Ayrıca Zelenski, "Almanya bize askeri yardım yapmadı, ancak edebilir. Almanya'nın harika gemileri var; Sürat tekneleri, füze taşıyan sürat tekneleri ve devriye botları var." demişti.

NATO Dışişleri Bakanları toplantısı öncesi açıklama yapan Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas ise, Ukrayna'nın doğusundaki çatışmaların ancak siyasi yollarla çözülebileceğine inandıklarını söyledi.

Maas, meselenin çözümünün silah yardımı olmadığını dile getirerek, "Bu durum, Ukrayna ile olan ilişkimizin ana hatlarını oluşturmaya devam edecek ve bu duruşumuzda herhangi değişiklik olmayacak. Silah teslimatı işe yaramaz." sözleriyle Kiev'in talebini reddettiklerini belirtti.

Almanya, Fransa ile birlikte, Ukrayna'nın doğusunda Kiev ve Rusya destekli ayrılıkçı isyancılar arasında uzun süredir devam eden çatışmaları sonlandırmak için diplomatik çabalara öncülük etti.

Ancak siyasi çözüme yönelik çabalar son aylarda özellikle de Rusya'nın sınıra asker yığmasıyla durma noktasına geldi.

Almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi