Bitmeyen kabus: Kilise okulunda 160 çocuğun cesedi daha bulundu

Bitmeyen kabus: Kilise okulunda 160 çocuğun cesedi daha bulundu
Bitmeyen kabus: Kilise okulunda 160 çocuğun cesedi daha bulundu LM
Bu içerik 1423 kez okundu.

Kanada’nın British Columbia eyaletindeki bir yatılı okul yakınlarında, 160'tan fazla isimsiz çocuk mezarı bulunduğu bildirildi. Yetkililer, bu mezarın Kanada'da bulunan dördüncü kayıt dışı toplu mezar olduğunu ifade etti.

Kanada resmi yayın kuruluşu CBC’nin haberine göre, Güney Körfez Adaları'ndan Kuper Adasındaki Penelakut Yerli Kabilesi, Kuper Adası Yatılı Kilise Okulu'na ait bölgede 160'tan fazla "belgesiz ve işaretsiz" mezar bulunduğunu duyurdu.

Son haftalarda, ülkede böylece binden fazla isimsiz mezar ortaya çıkarılmış oldu.

Trudeau: Olanlar için kalbim çok üzgün

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, yeni keşifle ilgili gazetecilere verdiği demeçte, "Kalbim Penelakut topluluğu ve ülke çapındaki tüm yerli topluluklar için çok üzgün. Ölenleri hayata döndüremeyiz, ancak gerçeği paylaşabilir ve somut eylem yoluyla ayrımcılık ve sistemik ırkçılıkla mücadele etmek için yerli halklarla birlikte çalışmaya devam edebiliriz" dedi.

'Buzdağının sadece görünen kısmı, henüz keşfedilmeyen mezarlar var'

Eski British Columbia Yerli Şefleri Birliği Başkan Yardımcısı Bob Chamberlin, "Bu, buzdağının sadece görünen kısmı" diyerek diğer birçok isimsiz mezarın "henüz keşfedilmediğini" vurguladı.

Yeni bulunan mezarlar, kabile liderlerinini komşu First Nation yerli topluluklarını keşif hakkında bilgilendirmesi ile ortaya çıktı.

Haberde, mezarlarla ilgili daha fazla ayrıntı verilmediği belirtilirken, kabilenin ileri gelenlerinin de görüşme talebine henüz cevap vermediği kaydedildi.

Kuper Adası Yatılı Kilise Okulu, resmi kayıtlara göre 1890'dan 1970'lere kadar Güney Körfez Adaları arasında yer alan Kuper Adası'nda faaliyet gösterdi.

Kanada'da ortaya çıkan çocuk mezarları

Kanada'da kilise okulu bahçesindeki kayıt dışı çocuk mezarları ilk defa, 29 Mayıs’ta British Columbia eyaletinin Kamloops kentindeki yatılı kilise okulunun bahçesinde bulunan 215 çocuğa ait ceset kalıntılarıyla gündeme gelmişti.​​​​​​​

24 Haziran’da da Sakatchewan eyaletindeki Marieval Yatılı Kilise Okulunun bahçesinde resmi kayıtlarda olmayan 751 çocuk cesedi kalıntısının olduğu mezarlar bulunmuştu.

Kanada’nın British Columbia eyaletindeki eski St. Eugene Misyon Okulu'nun yakınında da 30 Haziran 2021’de 182 çocuğa ait ceset kalıntılarının olduğu kayıt dışı mezarlar keşfedilmişti.

https://tr.euronews.com/2021/07/13/kanada-da-isimsiz-cocuk-mezar-skandal-buyuyor-kilise-okulunda-160-cocugun-cesedi-bulundu

Kanada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
Almanya’daki sel felaketinde ölü sayısı 133’e çıktı
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!
15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ve BATI TRAKYA'da YAŞANANLAR!!!

sexy is definitely the properties with replica patek philippe rolex.

the particular geneva indicate has been qualified simply by best replica rolex.
richardmille available for sale on our website are the best replicas you can find online as they are first copy watches.

wherewatches.com being successful tend to be very beautiful.

elegant style is the characteristics of swiss amazewatches.

Kartal Escort saç ekimi