İskeçe Türk Birliği, Ankara'daydı

İskeçe Türk Birliği, Ankara'daydı
İskeçe Türk Birliği, Ankara'daydı
Bu içerik 7391 kez okundu.

İskeçe Türk Birliği tarafından Ankara'ya üç günlük eğitim ve kültürel gezi düzenledi.

İskeçe Türk Birliği Başkanı Av. Ramadan Nizam başkanlığında 45 üniversite adayı öğrencisi gezide yer aldı. 

24 Aralık 2014 Çarşamba günü saat 18:00’da İskeçe’den hareket eden İskeçe Türk Birliği kafilesi 25 Aralık Perşembe günü Ankara’ya vardı. Heyet, ilk olarak saat 09:30’da Ankara Hekimevleri’nde Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı sayın Mehmet Müezzinoğlu tarafından verilen kahvaltıya katıldı. Daha sonra saat 10:30’da Ankara Üniversitesi ziyaret edildi. İskeçe Türk Birliği kafilesini Rektör Danışmanı Prof. Dr. Selahiddin Öğülmüş karşıladı ve sunum eşliğinde üniversitenin tanıtımını yaptı, ardından üniversite kampüsü gezildi. 

Saat 12:30’da Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ziyaret edildi. İskeçe Türk Birliği kafilesi, YTB Başkanı Doç. Dr. Kurdet Bülbül tarafından karşılandı. Ardından, Türkiye Bursları sunumu ile devam eden program, öğrencilerin sorularının cevaplanmasının ardından yemek ve hediye takdimi ile YTB ziyareti tamamlandı. Saat 14:30’da Yıldırım Beyazıt Üniveritesi’ne geçen İskeçe Türk Birliği heyetini Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ender Şimşek karşıladı ve sunum eşliğinde üniversitenin tanıtımını yaptı. Gezinin ilk günü, Hamamönü, Muhsin Yazıcıoğlu Kabri ve Gönüllerde Birlik Vakfı ziyaret edilerek tamamlandı. Gönüllerde Birlik Vakfı ziyaretinde İskeçe Türk Birliği heyetini Başbakanlık Müşaviri Birol Dok karşıladı.

Ziyaretin ikinci gününde saat 09:30’da Anıtkabiri ziyaret eden İskeçe Türk Birliği heyeti, düzenlenen  resmi törenle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna çıktı. Rehber eşliğinde müze gezildikten sonra, Anıtkabir ziyareti  tamamlandı. Saat 11:00’da Gazi Ünivesitesi ziyaret edildi ve sunum eşliğinde üniversitenin tanıtımı yapıldı. Daha sonra, 13:30’da TİKA’yı ziyaret eden İskeçe Türk Birliği heyeti, TİKA Daire Başkanı Dr. Mahmut Çevik ve TİKA Uzmanı Volkan Gültekin karşıladı. Ardından, TİKA yetkilileri ile Ankara Kalesi Kınacızade Konağı’nda yemek yenildi. Saat 16:00’da Keçiören’de bulunan Akvaryum (Deniz Dünyası)’na gidildi ve Keçiören Belediye Meclis Üyesi Nihat Özçelik ve Keçiören Belediyesi Dış İlişkiler Müdürü Mustafa Araç tarafından Estergon Kalesi’nde akşam yemeği verildi. Günün sonunda, Ankara 19 Mayıs Stadında oynanan Gençlerbirliği-Galatasaray maçına gidildi.

 Ziyaretin üçüncü gününde Ankara Batı Trakya Türk Birliği Derneği, Kocatepe Camii, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Atatürk Orman Çiftliği ziyaret edildi. Daha sonra saat 14:00’da  Ak Saray (Cumhurbaşkanlığı Sarayı) ziyaret edildi. Günün sonunda ANKAmall’ı gezen İskeçe Türk Birliği heyetine, AK Parti Dış İlişkiler ve Sosyal İşler Birimi tarafından akşam yemeği verildi.

Dönüş yolunda BTTDD İzmit Şubesini ziyaret eden İskeçe Türk Birliği heyeti, şube başkanı Engin Nazır ve dernek yöneticileri tarafından dernek şubesinde karşılandıktan sonra, MÜSİAD'ın sosyal tesislerinde verilen ve Kocaeli Üniversitesinin değişik fakültelerinde öğrenim gören Batı Trakyalı öğrencilerimizin de hazır bulunduğu yemeğe katıldı. Türkiye'de öğrenim gören öğrencilerin karşılaştığı sıkıntıların da ele alındığı toplantıdan sonra, heyet dönüş yoluna devam etti.

Geziye katılan öğrencilerimiz, yoğun bir program dahilinde gerçekleşen kültürel içerikli faaliyetlerin yanında, Türkiye üniversitelerinin fakülte ve bölümleri hakkında bilgiler edinerek, üniversite ortamını yakından tecrübe etmiş, bu vesileyle meslek seçimleri hususundaki bilgilerini daha da pekiştirmiş oldu. 

İTB Ankara
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech