İSKEÇE-ILICA'da HIDRELLEZ ETKİNLİĞİ

“Türk geleneklerimizden ve atalarımız tarafından asırlardır kutlanan Hıdrellez Bahar Bayramı’na İskeçe Türk Birliği olarak bizler de 2004 yılından beri bu etkinliğe renk katmaktayız. Bu etkinliklerimiz güçlenerek devam edecektir”.

İSKEÇE-ILICA'da HIDRELLEZ ETKİNLİĞİ
İSKEÇE-ILICA'da HIDRELLEZ ETKİNLİĞİ
Bu içerik 2949 kez okundu.

İskeçe Türk Birliği'nin Mustafçova Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediği Geleneksel Hıdrellez Şenlikleri 6 Mayıs 2014 Salı günü Ilıca Köyü’nde başarıyla gerçekleşti. 

Ilıca'daki etkinliğe İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu ve Kadınlar Kolu üyelerinin yanı sıra Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener ve Muavin Konsolosları Alper Atak ve Murat Ertaş, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal,  Ankara batı Trakya Türk Birliği başkanı Ahmet Salihoğlu ve çok sayıda azınlık insanı katıldı.

 Sunuculuğunu İskeçe Türk Birliği Yönetim Kurulu üyesi Hilmiye Şair’in yaptığı etkinlikte açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Av. Ramadan Nizam yaptı. Başkan Ramadan Nizam yaptığı konuşmasında;  bütün katılımcıların Hıdrellez Bahar Bayramı’nı kutladı. Ardından şu ifadeleri kullandı: “Türk geleneklerimizden ve atalarımız tarafından asırlardır kutlanan Hıdrellez Bahar Bayramı’na İskeçe Türk Birliği olarak bizler de 2004 yılından beri bu etkinliğe renk katmaktayız. Bu etkinliklerimiz güçlenerek devam edecektir”. Daha sonra da İskeçe Türk Birliği’nin hukuki süreci hakkında bilgiler vererek, “İskeçe Türk Birliği’nin antidemokratik uygulamalar sonucunda elinden alınan resmiyetinin iadesi hususunda en kısa zamanda adaletin tecelli edeceğine dair inancımızın tam olduğunu belirtmek isterim” ifadelerini kullandı ve bütün Ilıca’lı ve civar köylerden katılan soydaşlarımıza teşekkür etti.

Etkinlikte ayrıca sırasıyla, Mustafçova Belediye Başkanı Mustafa Cukal, D.E.B. Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İskeçe İl Teşkilatı Sorumlusu sayın Ozan Ahmetoğlu, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve İskeçe Müftüsü Ahmet Mete ve son olarak da Gümülcine Başkonsolosu sayın İlhan Şener günün anlam ve önemini belirten birer selamlama konuşması yaptılar.

Selamlama konuşmalarının ardından, İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Halk Oyunları ekipleri ile Müzik grubunun gösterileri, katılımcılar ve misafirler tarafından büyük bir coşku ile izlendi ve beğeni topladı. 

Hıdrellez
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech