İTB'nin, Mustafçova Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu Yıl Sonu Sergisi

İskeçe Türk Birliği'nin Mustafçova Biçki-Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu’nun yıl sonu sergi açılışı 16 Mayıs 2014 Cuma günü başarıyla gerçekleşti

İTB'nin, Mustafçova Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu Yıl Sonu Sergisi
İTB'nin, Mustafçova Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu Yıl Sonu Sergisi
Bu içerik 3183 kez okundu.

İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Mustafçova Biçki-Dikiş Nakış ve El Sanatları Kursu’nun yıl sonu sergi açılışı 16 Mayıs 2014 Cuma günü başarıyla gerçekleşti. Açılışa İskeçe Türk Birliği Başkanı Sayın Av. Ramadan Nizam ve Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra, Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener, Muavin Konsoloslar Alper Atak ve Ufuk Gözaydın, İskeçe Milletvekili sayın Hüseyin Zeybek, İskeçe Sabık Milletvekili sayın Dr. Çetin Mandacı ve çok sayıda soydaşımız katıldı. 

 İskeçe Türk Birliği Başkanı sayın Av. Ramadan Nizam’ın yaptığı açılış konuşmasında, İskeçe Türk Birliği çatısı altında faaliyet gösteren Biçki-Dikiş-Nakış kurslarının İskeçe bölgesinin en ücra köylerinde dahi başarıyla çalışmalarına devam ettiğini, bu vesileyle Türk kültürü ve geleneklerinin kurs öğretmenleri ve öğrencileri ile yaşatılmaya devam edildiğini ifade etti. Başkonsolosun İskeçe Türk Birliği etkinliklerine göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetini belirtip, kendisine ayrıca teşekkür etti. Son olarak, Anavatanımızın Soma İlçesindeki maden kazasından dolayı, başkonsolosun şahsında aziz Türk ulusuna taziye mesajını ileten Ramadan Nizam, ilan edilen yasa Batı Trakya Türk Azınlığı olarak da iştirak ettiklerini ve bu sebeple açılışta yapılması programlanan folklor ekibi gösterilerinin de iptal edildiğini belirtti.

 Daha sonra Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu İlhan Şener birer selamlama konuşması yaptı. Sayın Başkonsolos yaptığı konuşmada, Soma’da meydana gelen elim kazadan dolayı yüce Türk milletine başsağlığı dileyip, acılarının tarif edilemeyecek şekilde büyük olduğunu belirtti. Görevinin sona ermesine az bir sure kaldığını ifade eden başkonsolos, görevi boyunca İskeçe bölgesinin tüm köylerini ziyaret etmeye çalıştığını, özellikle de Balkan kolu köylerinin bir çoğunu ziyaret edip, buralarda Türk kültür ve geleneklerini uzun yıllardan beri yaşatılıyor olmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Ayrıca, İskeçe Türk Birliği’ni ve çatısı altında faaliyet gösteren Biçki-Dikiş-Nakış kurslarının öğretmen ve öğrencilerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

 Konuşmalardan sonra, Mustafçova Biçki-Dikiş-Nakış ve El Sanatları Kursu'na üç yıl boyunca devam eden ve başarıyla tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri verildi. 

Akabinde el emeği göz nuru eserlerinin sergilendiği kurs binasına geçildi. Serginin teşhir edildiği kurs binasına halkın yoğun bir şekilde katılımı, serginin başarısını ve halkımızın bu tür etkinliklere olan ilgisini gözler önüne serdi.

İTB
japon escort
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
Η μοναξιά ενός μειονοτικού αγωνιστή
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech
23χρονη έλαβε κατά λάθος έξι δόσεις του εμβολίου της Pfizer-BioNTech