Türkiye
Giriş Tarihi : 06-07-2024 09:32

Karın Germe Ameliyatı ile Fazlalıklardan Kurtulun

Karın Germe Ameliyatı ile Fazlalıklardan Kurtulun

Yeni görünüm elde etmek istiyorsanız karın bölgesinde yer alan yağlanmalara çözüm bulmanız gerekir. İnceltici karın germe ameliyatı fazla yağları aldıracağınız kapsamlı bir operasyondur. Kilo verdikten sonra sarkan deriler için veya direkt yağları aldırmak üzere estetik operasyona başvurabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Nedir?

Karın bölgesindeki yağları azaltıcı, fazla deriyi geren ameliyata karın germe operasyonu denmektedir. Abdominoplasti ismini duyduğunuzda da karın germeyle ilgili bir estetik işlem olduğunu fark edebilirsiniz. 

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?

Bel bölgesi, göbek çevresine uygulanan bir operasyondur. Fazla yağlar alınır, gergin bir göbek bölgesi hedeflenerek karın germe ameliyatı tamamlanır. Dikişlerin ebatları ve özellikleri değişebilmektedir. Yüksek kilolardan önemli miktarda zayıflayan kişiler deri ve yağ aldırma işlemini yaptırabilir. Muayene olan kişide ameliyat için engel olmaması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci

Karın germe operasyonu sonrası ağrı yaşanması genelde normal karşılanır. Uzman tarafından verilen ilaçları kullanmalı karın germe ameliyatı iyileşme sürecinde iltihaplanmayı engellemelisiniz. Düzenli olarak antibiyotikleri almayı unutmamalısınız. Dikişleriniz alınana ve kontroller tamamlanana kadar çok ağır spor yapmamalısınız.

Bişektomi Nedir?

Yağ aldırmakla alakalı bir başka estetik uygulama da yanak estetiği ya da bişektomidir. Yanaklarda kilo nedenli oluşan yağlanmaları gideren bişektomi sayesinde daha ince bir yüz hattınız olacaktır. Bu nedenle bişektomiye Hollywood yanak ismi de veriliyor. Yüz bölgesindeki bu işlemin epey popüler olduğunu fark edebilirsiniz.

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yanak bölgesi öncelikle lokal anestezi ile uyuşturulmaktadır. Muayene ve karar esnasında belirlenen çizgilere göre bişektomi uygulaması yapılarak fazladan oluşan yağ dokuları alınır. Yağ dokusunun alınması için bir santimden ufak kesi atılır. Uygulama olan alanda en son işlem kapatılarak gerekli kontroller sağlanır.

Bişektomi Kimlere Yapılır?

Yanaklarda incelme isteyen, yaş olarak 25 ve üzerindeki bireylere yapılmaktadır. Muayenede, işleme engel bir hasar olmaması gerekir. Yanak bölgesinde iltihaplanma olan kişiler, öncelikle tedavi edilecektir.

Bişektomi Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yağ aldırma işlemi olmasına rağmen yanak estetiğinin uygun olmadığı kişiler vardır. Obezite tedavisi görenlere bişektomi pek önerilmemektedir. Büyük miktarda kilo kaybı yaşandığında, orantısız bir yağ ve doku kaybı riski bulunmaktadır. Zararlı madde alışkanlıklarında da yanak estetiği uygun değildir. Çünkü yeni yağ dokusunun oluşmasını engelleyen maddeler, operasyon riski oluşturabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Yağ dokusunun alınması karın bölgesi ameliyatıyla beraber belirli bir maliyetle gündeme geliyor. Her sene değişen estetik karın germe ameliyatı fiyatları yeni sene için de farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle muayene olarak kendi durumunuza göre en uygun ekonomik sonuçları bulabilirsiniz. Ekonomik açıdan belirli bir bütçe hazırlamanız, aralıkları belirlemeniz faydalı görünmektedir.

Estetik fiyatı, kapsam ve değişiklikleri, klinik ortamında kullanılacak aletlere göre fark yaratmaktadır. Bu açıdan karın germe ameliyatı fiyatları hangi aletlerle işlem olacağıyla yakından ilgilidir. Bazı operasyonlarda kullanılması gereken cihazlar, diğerlerine göre daha yüksek bir kullanım ücreti sunabilir.

Talep edeceğiniz hizmetlerde estetik işlem sadece karın bölgesi özel mi olacak uzmana söylemelisiniz. Muayene esnasında yüz ve diğer bölgeler için de talepleriniz olması durumunda, maliyetlerle alakalı açıklama yapılır. Onay vermeniz halinde de estetik tedavi öncesi nelere dikkat etmeniz gerektiği aktarılacaktır.

Dilerseniz başvuru yapacağınız klinik öncesi genel bir fiyat değerlendirmesi yapabilirsiniz. Karşılaştırmalı karın germe ameliyatı fiyatları sayesinde daha doğru sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır. Referanslar ve daha önce işlem yaptıran yorumlarını incelemeniz de ayrıca fikir verecektir. Ne kadar çok iyi yorum alan klinikte estetik yaptırırsanız, sonuçlar da bir o kadar iyi neticelenir.

 

LMLM

LM