AYIP YA HU!!!
Abdülhalim Dede

AYIP YA HU!!!

Bu içerik 2233 kez okundu.

Yunan Milli Savunma Bakanlığı bu Ramazan bayramı için, Yunan ordusunda görev yapan Müslüman-Türk askerlerine bayram izni vermemiş, Rodop milletvekillerinin yaptıkları açıklamaya göre.

Bunun suçlusu da, Syriza milletvekilimiz Mustafa Mustafa ve Ayhan Karayusuf'a göre atanmış Gümülcine Müftüsü imiş!!!

Yapmayın be kardeşler!!!

Ayıp denen bir şey var.

3. memorandum telaşıyla ne yapacağınızı şaşırdığınızdan... suları bulandırmak için topu taca atmak iyi de... AYNAYA bir bakınsanız çok yerinde bir hareket yapmış olur ve KUSURUN tamamıyle KENDİNİZE ait olduğunu görürdünüz.

Aslında görüyor ve biliyorsunuz kusurlu olduğunuzu...

Ama bu dönemde o kadar bunaldınız ki... yanlış üstüne yanlış yapıyorsunuz.

Bayram izinlerinin müftülerin yetkisinde olduğu uçuk iddiasını ortaya atarak sorumluluğu üzerinizden atma gafletine başvurdunuz.

Böyle bir yetkinin müftülüklerde olduğunu nereden çıkardınız?

Bakanlığın, Müslüman bayramlarını bilmemesi doğaldır. 

Bunu öğrenmek için de müftülüklere yazı yazıp bayram tarihlerini sormakla mükelleftir.

Müftülük te sorulan soruya cevap vermektedir.  

İzinlerin Müftülüklerin YETKİSİNDEDİR demek için ne kadar memeorandumlanmanız lazım, anlamadık gitti.

İktidarda kendi partiniz SYRİZA var.

Milli Savunma bakanlığında ortağınız ANEL'in başkanı Kamenos var.

BAYRAM günlerini bakanlığa bu güne kadar milletvekillerinin talepleri üzerine ve bakanlık talep ettiği takdirde Müftülük yazı ile bildiriyordu.

Genelde, milletvekilleri Milli savunma bakanlığına hatırlatma yapar... Bakanlık ta askerlerimize gereken izinleri veriyordu.

Şimdi, Milli Savunma bakanlığında faşo bir bakan varsa ve ÜÇ SYRİZA azınlık milletvekillerinin İZİN taleplerini orasına yazıyorsa... bu işin sorumlusu Gümülcine'nin atanmış müftüsü DEĞİLDİR.

TEK sorumlu sizlersiniz.
Kendi hükümetinize en basit bir talebinizi kabul ettirememenizdir.

Cuma 10/7/2015 tarihinde Müftülüğe hatırlatmada bulunduğunuzu belirtiyorsunuz açıklamanızda...

Müftülük te Pazartesi günü talebiniz üzerine Savunma bakanlığına cevap yazıyor.
Bakanlık ta sizlere GEÇ OLDU diyerek İZİN taleplerinizi REDDEDİYOR.
Milletvekili olarak, size düşen görev, Gümülcine Müftülüğü aleyhinde açıklama çıkarmak değildir.

Göreviniz başbakana ulaşarak, Milli Savunma Bakanlığının AYIRIMCI ve IRKÇI ve Antiislamcı tavrını protesto edip bu  sorunun çözümlenmesini talep etmenizdir.

Maalesef, kendi beceriksizliklerinizi başkalarına yüklemekle bir daha sınıfta kaldınız ve İLK DEFA SYRİZANEL hükümeti döneminde Azınlık çocukları Ramazan Bayramını evlerinde aileleriyle değil de... kışlalarda tek başlarına kutlayacaklardır.

Bravo sizlere...

*********

Milletvekillerimizin ortak BASIN BİLDİRİSİ şöyledir:

Ülkemizde vatani görevini yerine getiren er ve erbaşlar hangi dine mensup olursa olsun, dini bayramları süresince izin alma hakkına sahiptir.

Bayram izinlerinin verilme amacı, askerlerimizin gerek dini görevlerini yerine getirebilme gerekse bayram süresini ailelerinin yanında geçirebilmeleridir.

Bize ulaşan bilgiler ışığında, önümüzdeki Ramazan Bayramı sebebiyle verilen izinlerde sorunlar yaşandığını öğrendik. İlgili bakanlığa yaptığımız müracaat sonucu bakanlıktan verilen cevap; müftülükten bayram tarihi ile ilgili yazı bekledikleri yönündeydi. Bunun üzerine, Gümülcine (Atanmış) Müftülüğü’nü uyararak, 10/7/2015 tarihli mektubumuzla gereğinin yapılmasını istedik.

Edindiğimiz bilgiye göre, müftülük konuyu dikkate alıp gerekli makamları 13/7/2015 tarihli yazı ile bilgilendirmiş, fakat geç kalmıştır. Gümülcine (Atanmış) Müftülüğü’nün böyle konulara hassasiyet gösterip, daha erken davranması gerekirdi.

Söz konusu bayram izinleri, kanaatimizce dini liderlerin yetkisinde değil de, devlet mekanizmasının sorumluluğu altında olmalıdır. Bu tür sorunların herhangi bir dini görevlinin müdahalesine gerek kalmadan, hızlı ve basit kararlarla devletin ilgili makamları tarafından çözüme kavuşması daha verinde olacağına inanmaktayız. Dini yetkililerin ve görevlilerin sorumlu oldukları dini konularla sınırlı kalmaları çok daha uygun olacaktır.

 

SIRIZA RODOP MILLETVEKİLLERİ

Ayhan Karayusuf

Mustafa Mustafa

 DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'ye gidiş - gelişlerde geçerli son durum nedir?
Türkiye'ye gidiş - gelişlerde geçerli son durum nedir?
Τα μέτρα του lockdown χαλαρώνουν, αλλά το 300αρι πρόστιμο παραμένει
Τα μέτρα του lockdown χαλαρώνουν, αλλά το 300αρι πρόστιμο παραμένει