MİLLETVEKİLİ İLHAN AHMET, SEBEBİNİ AÇIKLADI...
Abdülhalim Dede

MİLLETVEKİLİ İLHAN AHMET, SEBEBİNİ AÇIKLADI...

Bu içerik 2414 kez okundu.

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet'ten aşağıdaki mesaji aldım:

Sayın Dede, bilgilendirme babında, sizlerin de haber yapıp yorumladığınız 10 Aralık tarihinde Atina'da Helsinki Komitesiyle FUEN'in ortak etkinliğine katılmama kararımın sebebi şudur:


Yunanistan Helsinki İzleme Komitesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle, Atina'da FUEN ile ortaklaşa YUNANİSTAN'DAKİ TÜRK AZINLIKLAR konulu bir etkinlik düzenlemek istemiş ve bizi de davet etmiştir.

Daha sonra elde ettiğim bilgiye göre FUEN"in RESMİ ÜYESİ olan Dostluk Eşitlik ve Barış Partisi( DEB ) ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği"nin söz konusu panele davet EDİLMEMİŞ olduklarını öğrendim.

FUEN'e aslı üye olan bu iki değerli oluşumun etkinliğe davet edilmemeleri ciheti ile ben de bu toplantıya katılmama kararı aldım.
Bu iki kurumun ( DEB ve BTAYTD ) FUEN'e resmi üye olmalarına rağmen etkinliğe davet edilmemiş olmalarını isabetsiz ve yakışıksız bulduğumdan dolayı söz konusu toplantıya katılmadığımı size ve kamu oyuna bildirmek isterim.

Bu tür etkinklikleri düzenleyenlere azınlık kurum ve kuruluşları arasında birlik ve beraberlik olduğunu tekrar anımsatırım.
Rodop Milletvekili 
Av. Ilhan Ahmet

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!