ALİ RIZA AKINCI, TÜRK-YUNAN KRİZİNE SEBEP OLDU!!!
Abdülhalim Dede

ALİ RIZA AKINCI, TÜRK-YUNAN KRİZİNE SEBEP OLDU!!!

Bu içerik 2361 kez okundu.

Gümülcine başkonsolosu Ali Rıza Akıncı Batı Trakya'ya ayak bastığı günden beri...dertlerden kurtulamıyor.
Batı Trakya kendisine çok uğursuz gelmişe benziyor.
2 defa TAYİNİ çıkmasına rağmen, veda ziyaretlerine başlamış olmasına rağmen son anlarda SİYASİLERİ devreye sokarak Gümülcine'de kalmayı başaran başkonsolos Ali Rıza Akıncı bütün bunlara rağmen huzura kavuşamıyor.
Türkiye Dışişleri Bakanlığının bundan bir kaç ay önce Yunan Dışişleri Bakanlığına yaptığı bildirimle, Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın görevinin son bulduğu duyurulmuş.

Yunan Dışişleri Bakanlığı da bu duyuruyu bir bakanlık kararnemesi olarak Yunan Resmi gazetesinde yayımlamış.

Ancak aradan kısa bir süre sonra Türkiye Dışişleri Bakanlığı yeni bir bildirimle Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı'nın tayininin askıya alındığı ve görevine devam edeceği bildirilmiş.
Bildirilmiş ama, Yunan Dışişleri Bakanlığı da bu bildirimi KABUL ETMEMİŞ ve Ali Rıza Akıncı'nın görevinin SON BULDUĞUNA dair Kararnamesinin yayımlandığını ve bunun geri alınmasının mümkün olmadığı Türkiye Dışişleri Bakanlığına duyurmuş.
Aynı zamanda Bakanlık, bu kararnameyi Doğu Makedonya Trakya Eyalet başkanlığına da iletmiş ve böylece Ali Rıza Akıncı PROTOKOL defterinden ÇIKARILMIŞ.
Bundan dolayı da 25 Mart resmi geçidinde ve Başpiskopos'un Dimokritios Üniversitesinde yapılan resmi töreninde Başkonsolos Ali Rıza Akıncı hazır bulunmamış ve Konsolosuğu muavin konsoloslar temsil etmiş.
Bu durum,  Türkiye ve Yunanistan Dışişleri Bakanlıklarını karşı karşıya getirmiş, Türkiye, "Gümülcine Başkonsolosum AKINCI" diyor... Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da, "AKINCI'nın görevi SON BULMUŞTUR, yeni konsolos gönder" diyor.
Talihsizlik bir insanın sırtına yapışmasın bir kere...
Yakayı öyle kolay kolay bırakmıyor.

Biz, sorunun Ali Rıza Akıncı kardeşimizin gönlüne göre çözümlenmesini temenni ediyoruz.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!