BU DA OLDU: HASANLAR'da PROTOKOLÜ PROTESTO ETTİLER!!!
Abdülhalim Dede

BU DA OLDU: HASANLAR'da PROTOKOLÜ PROTESTO ETTİLER!!!

Bu içerik 2334 kez okundu.

Alttaki haberi Millet gazetesinden aldık.

Haberi dikkatli okuyunuz.

Hasanlar köyünde düzenlenen iftarı bölgenin 10 köyü ortaklaşa düzenlemişler...

Düzenlediklerini söylüyorlar ama... köylüler YOK ortalıkta.
Yemeğe misafir olarak dışardan katılanlar... yerlilerden daha kalabalık.

Ve netice olarak tam bir fiyasko...
10 köy halkı... oynanan PROTOKOL tiyatrosuna iştirak ETMEYEREK güzel bir ders verdi... ders almak istemeyen narsistlere...

Fotoğrafta görülen iki hanımefendiler... bayan Akıncı ile bayan Zeybek... Güney Meriçte yalakalar olmadığı için masada tek başlarına kalmışlar!!!

Protokole giren başkaları da olmadığından köy hanımlarıyla beraber oturmayı kendilerine yediremediklerinden dolayı...boş masada yemek yemişler!!!
Ve sonra da Millet gazetesinin yazdığına göre Bölge halkıyla buluşmuşlarmış!!!

Diğer fotoğrafa da bakınız...

10 köyün düzenlediği iftarda MASALAR BOMBOŞ!!!

Hadi hayırlısı...

Der misiniz... Batı Trakya için Güneşin Güney meriç bölgesinden doğacağını...

 

 

*******     **********     *******

Millet gazetesinin güneşi balçıkla sıvamaya çalıştığı ve protestoyu örtbas etmeye çalıştığı haberi şöyle:

Mübarek Ramazan ayı başlamasıyla birlikte Batı Trakya’da iftar coşkusu, bereketi ve heyecanı da başlamaktadır. Tüm ekonomik krize rağmen ve özellikle yapılan bazı eleştirilere rağmen azınlık insanı geleneğini, göreneğini, örf ve adetini yaşatmakta, dilini, dinini ve ibadetini korumakta kararlı. Bu kararlılık, Güney Meriçli soydaşların ortak düzenlediği iftarla da görüldü.

Batı Trakya’da İskeçe, Gümülcine veya Meriç illerinde her yıl iftarlar düzenleniyor. Son yıllara kadar iftarlar genelde belirli bölgelerde düzenleniyordu. Nadir de olsa bazen farklı köylerde de iftar görmek mümkün.

İftar sofralarının nadir düzenlendiği bölgelerden biri Güney Meriç bölgesiydi. Bu sene bu bölgede de iftar düzenlendi. Ancak bu iftarı diğerlerinden daha da anlamlı kılan bir özellik vardı. İftar, Hasanlar köyünde düzlük bir alanda verildi ancak on köy tarafından ortak organize edildi.

İftarı, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği öncülüğünde Hasanlar, Hotallar, Musaköy, Kösemecit, Göreci, Güvendik, Dikilitaş, Miri, Sağırlar ve Fındıcak köyleri mütevelli heyetleri birlikte organize etti.

Batı Trakya’da ilke defa böyle geniş kapsamlı düzenlenen, birlik beraberliğin, dayanışmanın ve paylaşmanın nasıl olması gerektiğini gösteren Güney Meriçli soydaşaları T.C. Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı yalnız bırakmadı ve iftar sofralarına konuk oldu. Dört farklı iftara davetli olmasına rağmen başkonsolos söz vediğinden dolayı Güney Meriçli soydaşların iftarına katıldı.

Hasanlar köyündeki iftara Başkonsolos Ali Rıza Akıncı ve eşleri Hülya Akıncı, Batı Trakya Azınlığı Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek, DEB Partisi Başkan Yardımcısı ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Başkanı Ahmet Kara, DEB Partisi Gençlik Kolları Başkanı Murat Ahmet, Aşağıköy Derneği Başkanı Ferdi Bozali, Büyük Müsellimköy Derneği Başkanı Cevat Abdurrahman, Dimetoka Müslümanları Derneği Başkanı Süleyman Macur, Meriç Bölgesi Din Görevlileri Başkanı Abdurrahim Kuru ve Türkiye’den Diyanet İleri Başkanlığı’nın gönderdiği Kırıkkale Müftü Yardımcısı Vaiz Mustafa Turan katıldı.

.....

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!