MÜTHİŞ AÇIKLAMA GELDİ. YUNAN HÜKUMETİ KORKUDAN... ALTINA YAPTI!!!
Abdülhalim Dede

MÜTHİŞ AÇIKLAMA GELDİ. YUNAN HÜKUMETİ KORKUDAN... ALTINA YAPTI!!!

Bu içerik 2368 kez okundu.

KOYUN MİLLETİNİ

 

KANDIRMA ADINA...

 

AÇIKLAMA VE SON İHTAR!!!

Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı Koyunlara Danışmama Kurulu'nun 23 Ağustos 2016 tarihinde yaptığı toplantısında, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığının Eğitim durumu görüşülmüştür. Yapılan toplantıda 9 Azınlık okulunun kapatılacağı bilgisi değerlendirilmiş, Azınlığımızın okullarının kapatılmasının kanuni olmadığı dile getirilmiş ve böyle bir olay karşısında hukuki ve siyasi itirazların yapılması kararı alınmıştır. Azınlığın tepkisi de ilerideki günlerde kararlaştırılacaktır. 

Doğu Makedonya-Trakya Eyaleti Eğitim Müdürlüğü’nün azınlık ileri gelenleriyle hiç istişare etmeden, tek taraflı aldığı bu karar ile Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nın eğitim alanındaki özerkliğine bir darbe daha vurulmuştur. Azınlık ilkokullarının son yıllarda kesintisiz kapatılmasına devam edilmesi kesinlikle kabul edilemez. Başta Lozan antlaşması olmak üzere, uluslararası ve Türkiye ile Yunanistan arasında imzalanan anlaşmalar ve eğitim protokolleri çerçevesinde azınlık okullarıyla ilgili mevzuata ve özel hukuki statüye aykırı olarak, idari kararlara dayanarak azınlık ilkokullarının kapatılması son derece yanlıştır. 

İkinci olarak; azınlık ilkokullarımızda ders kitabı olarak okutulmak üzere çıkarılan Frangudaki’nin kitapları da hiç bir fayda sağlamamakta, çocuklarımız Yunanca'yı öğrenmeden ilkokuldan mezun olmaktadır. Bütün ilkokul çocuklarına okutulan Yunanca kitapları, azınlık ilkokullarımızda da okutulmasını istiyoruz. 

Üçüncü olarak da; okullarda "ierodaskali" sıfatıyla Kur'an-ı Kerim'i ve dini bilgileri Yunanca okutmak için tayin edilen şahısların okutacağı derslerden azınlığımız Türk çocuklarımızın kafasını karıştırmaktan ve yanlış bilgilerle zihinlerini bulandırmaktan başka hiçbir yararı yoktur. Anadilimiz olan Türkçe ile verilmeyen ve kendileri bile dini bilgilerden yoksun kişilerce bizi asimile etmeye yönelik olarak maksatlı verilen bu Yunanca din derslerine çocuklarımızın girmemesi için veli olarak okul idaresine dilekçe ile bildirilmesi gerekmektedir. Bu konuda her anne baba çok dikkatli davranmalıdır. 

Bizler ülkemiz yetkililerinden yukarıda sıraladığımız bu üç yanlıştan bir an önce dönmelerini ve eğitim özerkliğimiz çerçevesinde eğitim haklarımızın iadesini bekleriz.

 

Uyarı Notu-1-: Eğer haklarımızı iade etmezseniz... Cuma günü camilerimizde hutbe okuturuz.

 

Uyarı Notu-2-: Yine de haklarımızı iade etmemekte israrlı olursanız... camilerimizde mevlit okuturuz.

 

Uyarı Notu-3-: Buna rağmen haklarımızı iade etmemekte domuzluk yapmaya devam ederseniz... bir hatim merasimi düzenleriz.
 
Uyarı Notu-4-: Bu kadar inattan sonra Allah sizi çarpmadıysa...ve haklarımızı iade etmiyorsanız... pilavlı ayranlı bir mahya düzenleriz.
 
Uyarı Notu-5-: İnadım inat, kel inat diyerek haklarımızı iade etmiyorsanız... son çare olarak, İskeçe Aşağı mahalle Çinar camisinden 450 metre uzaklıktaki Muhacir mahalle camisine kadar zayıflama yürüyüşü düzenleyeceğimizi ilan ederiz.

Günah bizden gitti.
 

Batı Trakya Azınlığı Koyunlara Danışmama Kurulu

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Atina ve İskeçe'de Gazze saldırıları için protesto.
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!
Yunanistan normalleşiyor, kapılarını turistlere açtı!