BU DEĞERLENDİRME DEĞİLDİR... 3 BELEDİYE BAŞKANINI TEMİZE ÇIKARMA TEŞEBBÜSÜDÜR.
Abdülhalim Dede

BU DEĞERLENDİRME DEĞİLDİR... 3 BELEDİYE BAŞKANINI TEMİZE ÇIKARMA TEŞEBBÜSÜDÜR.

Bu içerik 1533 kez okundu.

3 AZINLIK BELEDİYE BAŞKANLARI ile DANIŞMA KURULU, gözlerimizin içine baka baka bizlere SİYAH'ın BEYAZ olduğunu ve bu durumun İTİRAZ kabul görmediğini söylüyorlar.

Onlar söylüyor olabilirler.

Benim Yunancam ile Türkçem Allah'a şükür çok çok iyi... mükemmel demiyorum Danış-ma Kuruluna ayıp olmasın diye.
Meseleyi sırasıyla alalım:

Doğu Makedonya-Trakya Belediye Başkanlarının telekonferans yöntemiyle yaptıkları görüşmede, OY BİRLİĞİYLE aldıkları tavsıye KARARLARINDAN bir tanesi TÜRKİYE'ye GİRİŞ ÇIKIŞ SINIR KAPISI OLAN KİPİ'nin YUNAN VATANDAŞLARINA DA KAPATILMASIDIR. 
BENİM TEK ELEŞTİRDİĞİM 
VE SKANDAL OLDUĞUNU SÖYLEDİĞİM KONU BUDUR. 

ÇÜNKÜ YUNAN VATANDAŞLARI KAPATILAN NİMFEA-MAKAZA SINIR KAPISINDAN İSTEDİKLERİ AN GİRİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYORLAR.

SINIR YABANCILARA KAPANDI.

YUNAN VATANDAŞLARINA HİÇBİR SINIR KAPISINDA, HİÇBİR KISITLAMA YOK. (GÖÇMEN KRİZNDEN DOLAYI, PAZARKULE SINIR KAPISININ İŞLEYİŞİ ASKIYA ALINMIŞ VE YENİ BİR EMRE KADAR TAMAMEN KAPATILMIŞTIR). 

BÜTÜN SINIR KAPILARI AÇIKTIR.

TEKRAR EDİYORUM:

BEN, TÜRKİYE SINIR KAPISININ YUNAN VATANDAŞLARINA DA KAPATILMAK İSTENMESİNE İSYAN ETTİM.

TURİZM-MURİZM UMURUMDA DEĞİL.

KOZLUKEBİR-YASSIKÖY VE MUSTAFÇOVA BELEDİYE BAŞKANLARININ TURİZMDEN DEM VURMALARI GÖZ BOYAMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR. ÇÜNKÜ BU ÜÇ BELEDİYEMİZİN YABANCI TURİSTLERDEN EN KÜÇÜK BİR BEKLENTİLERİ YOKTUR.

BU ÜÇ BELEDİYEMİZDE HİÇ OTEL YOK DENECEK DURUMDADIRLAR.

DANIŞMA KURULU BİR KEZ DAHA GÖREVİNİ YERİNE GETİRDİ VE KENDİNDEN OLANLARA KORUMA KANATLARINI AÇARAK BENİM ELEŞTİRİLERİMDEN KURTARMAYA GİRİŞTİ.

AYNI KURUL 13/09/2013 TARİHİNDE, KENDİNDEN KABUL ETMEDİĞİ İKİ MİLLETVEKİLİNİ KURUL ASBAŞKANLIKLARINDAN İSTİFA ETTİRTMİŞTİ.

BEN, AŞAĞIDA OKUYACAĞINIZ DÜNKÜ AÇIKLAMAYI YAPAN BU KURULU "VAFTİZ" EDİYORUM VE İSMİNİ DANIŞIKLI-DÖVÜŞ KURULU OLARAK DEĞİŞTİRİYORUM.

******************     ***     ******************

Aşağıdaki açıklama Millet gazetesinden alıntıdır

Danışma Kurulu Belediyeler Birliği’nin kararlarını değerlendirdi

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu  açıklaması şöyle:

“Doğu Makedonya ve Trakya Belediye Başkanlarının telekonferans yöntemiyle yaptıkları görüşmede, uygulamaya konulmasını istedikleri kararlar yayınlandı. Yürürlüğe konulması istenen bu kararların bir kısmı tarafımızca olumlu karşılanmış olsa da, ilgili bazı kararlar çifte standarda tabi tutulmuştur. Kurulumuzun üyesi olan yerel yöneticilerimizin de beyan ettiği üzere, bölge ekonomisinde tam anlamıyla bir istikrarın yakalanması ve iyileştirmelerin gerçekleşebilmesi için verilen kararların olası etkileri doğru okunmalıdır. Şöyle ki; bugün Serez bölgesindeki gümrük kapısından geçişlerine müsaade edilen Bulgaristan vatandaşları ile Nimfea (Yaniköy) gümrük kapısından giriş yapmaları yasaklanan Bulgaristan vatandaşları arasındaki farkı anlamak mümkün değildir. Yine Türkiye’den gelecek olan vatandaşlara gümrük kapılarını kapalı tutmak ve bölgemizden Türkiye’ye geçiş yapmak isteyen vatandaşlara yasaklamalar getirilerek ne amaçlanmaktadır? Yunan merciler, ülkemizdeki diğer gümrük kapılarında olduğu gibi, bölgemizde bulunan gümrük kapılarında da aynı fırsat eşitliğini sağlayarak, gerekli sağlık önlemlerini alıp, kontrollü geçişe müsaade etmelerini umuyor ve halihazırda açık olan Kipi – İpsala gümrük kapısına giriş – çıkış yasağını yürürlüğe koyma düşüncesinin bölgemize son derece olumsuz etkileri olacağı kanısındayız. Yine aynı şekilde, Nimfea (Yaniköy) – Makaza gümrük kapısı için de gerekli önlemler alınıp bir an önce geçişlere açılmasını temenni ediyoruz. Bölgemizde olumsuz ekonomik etkileri olacak düşüncelerden ivedilikle vazgeçilmesini yöneticilerimizden talep ediyoruz.”

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye'ye gidiş - gelişlerde geçerli son durum nedir?
Türkiye'ye gidiş - gelişlerde geçerli son durum nedir?
Τα μέτρα του lockdown χαλαρώνουν, αλλά το 300αρι πρόστιμο παραμένει
Τα μέτρα του lockdown χαλαρώνουν, αλλά το 300αρι πρόστιμο παραμένει