Nuri Sesigüzel hayata veda etti

Türkiye - 20-05-2023 22:55 1448 kez okundu.

Nuri Sesigüzel hayata veda etti

Nuri Sesigüzel'den acı haber geldi.

Usta sanatçının yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Şanlıurfalı ünlü müzisyen 86 yaşındaki Nuri Sesigüzel kalp yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Türk Halk Müziği Sanatçısı Nuri Sesigüzel'in ölümüyle ilgili doktoru, kızı Birgi Canberk ve oğlu Mehmet Sesigüzel açıklama yaptı.

Sesigüzel'in tedavisiyle yakından ilgilenen kardiyoloji uzmanı Prof. Dr. Sebahattin Ateşal, "Saat 02.45 civarında hayatını kaybetti. Daha önceden kalp krizi geçirmişti kalp yetmezliği vardı. Kalp pili, ritim bozukluğu ve diyabeti olan bir hastamızdı. Maalesef çoklu organ yetmezliğine girdi, tüm çabalarımıza rağmen uzun süredir yatakta tedavi görüyordu" dedi.

Sesigüzel'in çocuklarından kızı Birgi Canberk ise, "Biz çocukları olarak çok üzgünüz. Ailemizin, sevenlerinin bütün Türkiye'nin başı sağ olsun" diye konuştu.

Oğlu Mehmet Sesigüzel de "Babamızı rabbimize teslim ettik. Mekânı cennet olsun, tüm sevenlerinin ve sanat camiasının başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

CENAZESİ YARIN

Usta müzisyenin vefatı sevenlerini yasa boğdu.

Sesigüzel yarın 21 Mayıs Pazar günü Teşvikiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Büyükçekmece Mezarlığına defnedilecek.

DİĞER HABERLER
Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

11-07-2024 - Türkiye

Fatih Terim’in attığı tarihi imzanın 50. yılı

Fatih Terim’in attığı tarihi imzanın 50. yılı

10-07-2024 - Türkiye