Ελληνικά
Giriş Tarihi : 27-03-2024 14:06

Η Ελλάδα εκτός Euro 2024

Εκτός της τελικής φάσης του Euro 2024 έμεινε η Ελλάδα μετά την ήττα της από τη Γεωργία στη διαδικασία των πέναλτι με 4-2 και ενώ η κανονική διάρκεια και η παράταση είχαν λήξει χωρίς τέρματα. Οι Μπακασέτας και Γιακουμάκης αστόχησαν στη ρώσικη ρουλέτα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα. Η ομάδα του Πογέτ στάθηκε άτυχη στην παράταση καθώς είχε δοκάρι με τον Μαυροπάνο.

Η Ελλάδα πάλεψε, τα έδωσε όλα για 120 και πλέον λεπτά, έφτασε στην πηγή αλλά δεν ήπιε νερό καθώς δεν κατάφερε να κερδίσει τον τελικό των τελικών κόντρα στη Γεωργία και έμεινε εκτός της τελικής φάσης του Euro 2024 στη διαδικασία των πέναλτι.

Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα γνώρισε την ήττα από τη Γεωργία με 4-2 και ενώ η κανονική διάρκεια και η παράταση είχαν λήξει χωρίς τέρματα. Οι Μπακασέτας και Γιακουμάκης αστόχησαν στη ρώσικη ρουλέτα για το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα.

Η ομάδα του Πογέτ στάθηκε άτυχη στην παράταση καθώς ήταν ανώτερη είχε κλασικές φάσεις για να σκοράρει ένα γκολ που θα της έδινε τη νίκη με μεγαλύτερη όλων το δοκάρι του Μαυροπάνου.

Στη διαδικασία των πέναλτι οι γηπεδούχοι αποδείχτηκαν περισσότερο εύστοχοι σε αντίθεση με την Ελλάδα που είδε τον αρχηγό της να αστοχεί καθώς ο Μαμαραντασβίλι έπεσε σωστά και μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία τη μπάλα ενώ ο Γιακουμάκης την έστειλε έξω.

Ενώ για τη Γεωργία είχε αστοχήσει προσωρινά ο Μικαουτάτζε ο οποίος έστειλε τη μπάλα εκτός της εστίας του Βλαχοδήμου.

• 4-2 Ευστόχησε ο Κβεκβεσκίρι

Το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια είχε λιγοστές φάσεις, μετρημένες στα δάχτυλα και όλα κρίθηκαν στην παράταση εκεί που η Ελλάδα είχε ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Μαυροπάνου και φάσεις για να βρει ένα γκολ που θα της έδινε τη νίκη.