ORTADOĞU
Giriş Tarihi : 27-04-2024 14:09

Gazze'de ölen annenin karnından kurtarılan bebek yaşamını yitirdi

Gazze'de ölen annenin karnından kurtarılan bebek yaşamını yitirdi

Ölen annesinin karnından canlı kurtarılan Filistinli bebek beş gündür kuvözde hayat mücadelesi veriyordu.

Annesinin İsrail bombardımanında yaşamını yitirmesinin ardından mucizevi bir şekilde hayatta kalan Gazzeli bebek Sabrin'den acı haber geldi.

Sabrin Juouda'nın amcası yaptığı açıklamada bebeğin sağlık durumunun kötüleşmesinin ardından Gazze'de tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi.

Amcası Rami el-Şeyh Sabrin'in Refah'taki bir mezarlıkta babasının yanına defnedilirken "Bu bebeğe çılgınca bağlanmıştık." dedi.

Öksüz bebeğin hayatta kalmasının taşıdığı anlamının büyük olduğu belirten amca "Allah bizden bir şey aldı ama karşılığında bize bir şey verdi. Ama (şimdi) hepsini aldı. Kardeşimin ailesi tamamen yok oldu. Nüfus kayıtlarından silindi. Geride ondan hiçbir iz kalmadı." diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Ölen annesinin karnından canlı kurtarılan Filistinli bebek beş gündür kuvözde hayat mücadelesi veriyordu.

Hamas'ın 7 Ekim'de İsrail'in güneyine düzenlediği saldırıya karşılık olarak başlayan savaşta İsrail ordusunun olası bir saldırısın hazırlanan Gazze'nin 2,3 milyonluk nüfusunun yarısından fazlası her gün baskınların sürdüğü Refah'a sığınmış durumda.

İsrail-Hamas savaşında Filistinli sağlık yetkililerinin verilerine göre 34 binden fazla Filistinli öldürüldü. Ölü sayımında savaşçı ve sivil ayrımı yapmayan yetkililer, öldürülenlerin üçte ikisinin kadın ve çocuklar olduğunu belirtiyor.

euronews

LMLM

LM