DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-05-2023 13:17

Texas'ta alışveriş merkezine silahlı saldırı: 8 ölü, 7 yaralı

Texas'ta alışveriş merkezine silahlı saldırı: 8 ölü, 7 yaralı

Nedeni bilinmeyen saldırı sonrası açıklama yapan Allen İtfaiye Departmanı Şefi Jonathan Boyd, ölü ele geçirilen zanlının, 8 kişiyi öldürdüğünü, en küçüğü 5 yaşında olan 7 kişiyi de yaraladığını belirtti.

ABD'nin Texas eyaletinde bir alışveriş merkezine giren silahlı saldırgan, 8 kişiyi öldürdü, 7 kişiyi de yaraladı. Saldırgan polis tarafından vurularak öldürüldü. 

ABD'de sıklıkla düzenlenen silahlı saldırıların sonuncusu Allen Premium Outlets isimli alışveriş merkezinde yaşandı. Kimliği açıklanamayan ve yalnız olduğu düşünülen saldırgan alışveriş merkezinin dışında silahını ateşleyerek saldırıya başladı.

Nedeni bilinmeyen saldırı sonrası açıklama yapan Allen İtfaiye Departmanı Şefi Jonathan Boyd, ölü ele geçirilen zanlının, 8 kişiyi öldürdüğünü, en küçüğü 5 yaşında olan 7 kişiyi de yaraladığını belirtti.

Boyd, söz konusu olayda, saldırgan dahil 7 kişinin olay yerinde, iki kişinin de kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği, hastaneye kaldırılan 7 yaralıdan 3'ünün durumunun kritik olduğu bilgisini paylaştı.

Allen Police Departmanı Şefi Brian Harvy de olaya şahit olan bölge halkına, "Elinde olayla ilgili video kaydı olan, önemli bir şeye şahit olanlar FBI'ı arasın." çağrısında bulundu.

Harvy, daha önce yaptığı açıklamada, Allen Premium Outlets isimli alışveriş merkezinde, insanlara rastgele ateş eden saldırganın, etkisiz hale getirildiğini aktarmıştı.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, alışveriş merkezinin dışında yerde yatan insanların olduğu görülmüştü.

Texas Valisi Greg Abbott, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıyla ilgili "tarif edilemez bir trajedi" ifadesini kullanmıştı.euronews

LMLM

LM