Türkiye
Giriş Tarihi : 18-10-2022 20:00   Güncelleme : 18-10-2022 20:04

Starline İş Güvenliği ve 3M İş Güvenliğinin Önemi

Starline İş Güvenliği ve  3M İş Güvenliğinin Önemi

Bir işveren olarak, çalışanları için güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı hazırlamalıdır. Bu nedenle işyerlerinde iş güvenliği ekipmanları bulunmaktadır. Aradıkları iş fırsatı ne olursa olsun, genellikle sahip oldukları donanıma sahiptirler. 
 İş Güvenliğinde Hangi Koruyucu Donanımlar Kullanılıyor?
KKD, güvenliğinizi sağlamak için kullandığınız ekipmanlar "kişisel koruyucu ekipmanlar" anlamına gelmektedir. Starline iş güvenliğ kişisel koruyucu donanımlar, gerektiğinde ve her yerde kullanılmalıdır. Kullanım kılavuzunu takip edin, bunlara dikkat edin ve korumanın hala yeterli olup olmadığını düzenli olarak kontrol edin. Ancak hangi koruyucu ekipman ve ne zaman kullanılmalıdır?
 
 Başınızı Koruyun 
Kask takmak  kafa yaralanmalarını korur ve önleyebilir. Çalışma koşullarına uygun dayanıklı bir cihaz seçmelisiniz. Bu günlerde  çok şık tasarımlar var ve ayarlanabilir askılar ve rahat ter bantları gibi ekstralar arasından seçim yapabilirsiniz. 
Gözleri Koruyun 
 Gözler vücudumuzun en karmaşık ve savunmasız kısımlarıdır. Her gün dünya çapında 600 kişi iş yerinde göz yaralanması yaşıyor.  İyi güvenlik gözlükleri ile bu risk azalır. 
Kulaklarınızı Koruyun 
 Gürültülü bir ortamda mı çalışıyorsunuz? Bu yüzden işitme koruması hakkında düşünmek çok önemlidir. Kulak tıkaçları çok rahattır, ancak gürültü önleyici  kafa bandı iş yerinde çok kullanışlıdır çünkü takması ve çıkarması kolaydır. 

 
Starline İş Güvenliği ve 3M İş Güvenliği Ürünleri
⦁     Solunum Koruyucular
⦁     Vücut Koruyucular
⦁    İkaz Ve Uyarı Ekipmanları
⦁     El Koruyucular
⦁    Baş Yüz Ve Göz Koruyucuları
⦁     İlk Yardım Ve Yangın Kitleri
⦁    Endüstriyel Temizlik
⦁    Ayak Koruyucular
⦁    Emniyet Kemerleri Ve Aksesuarlar
⦁    Kulak Koruyucular
⦁    Ellerinize Uygun Eldivenler Kullanın 

Eller ve parmaklar sıklıkla yaralanır, bu nedenle onları olabildiğince iyi korumak önemlidir. Çalıştığınız sektöre göre evrensel eldivenleri tercih edebilirsiniz; 
⦁    Titreşime karşı koruma
⦁    Keskin malzemelerin kesilmesine karşı koruma
⦁    Soğuğa veya sıcağa karşı koruma 
⦁    Bakteriyolojik tehlikelere karşı koruma
⦁     Seyreltilmiş kimyasalların sıçramasına karşı koruma
Bir işveren çalışanların güvenliğini gözetmekle yükümlüdür. Bu sebeple bütün ekipmanları doğru ve kaliteli seçmelidir. Web sitemizde Starline iş koruma ekipmanlarını, işlevlerini ve 3M iş koruma ekipmanlarını alabilirsiniz.
 

LMLM

LM